Antalya
02.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Feyzioğlu'na istifa çağrısı
Feyzioğlu'na istifa çağrısı

Antalya Barosu'nun Türkiye Barolar Birliği (TBB) delegesi olan bir grup avukattan, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun bölge Baro başkanlarıyla birlikte Ak Parti Rize İl Başkanlığı'nı ziyaret edip "Birlikte milli duruş" çağrısı yapmasına tepki geldi.

 

 

 TBB delegesi avukatlar Güler Yılmaz Birol, Hasan Uğur, Mehmet Şimşek, Mustafa Murat Bilgin, Soner Ustaoğlu, Alper Tunga Bacanli, Salih Erbay, İsmet Hancı ortak imzasıyla paylaşıma sokulan bildiride, "Başkanlık görevinde öncelikli olarak, mesleğin ve meslektaşların, Türkiye’de savunma kurumunun sorunlarını tespit ve çözümü yerine belli siyasi odaklara mesaj veren popülist yaklaşımlar içinde olduğu" belirtilen Feyzioğlu istifaya davet edildi.

 

 

MESLEĞİMİZE FAYDA SAĞLAMIYOR

"TBB başkanı olarak verdiği demeç ve mesajlarda bireysel temel hak ve özgürlükleri savunması gerekirken devletçi bir bakış açısıyla hukukun temel ilkelerini yok saymaktadır. Bu durum biz savunmanlık mesleğinin temsilcileri avukatları umutsuzluğa sevk etmektedir" ifadelerine yer verilen bildiride, "Tutuklu meslektaşımız Avukat Selçuk Kozağaçlı’nın babasının cenaze törenine elleri kelepçeli olarak getirilmesi ve tutulmasına karşı kayıtsız kalınması kabul edilemez. Son olarak başka bir ilde bir Siyasi Parti İl Başkanlığı’nı ziyaretinde yaptığı açıklamalar, hukukun evrensel ilkeleri ile bağdaşmamaktadır. TBB Başkanının bir süreden beri sürdürdüğü tavır, beyan ve meslekle ilgisi bulunmayan açıklamalar da gözetildiğinde bu görevi sürdürmesinin mesleğimize bir fayda sağlamadığını düşünmekteyiz. Bu nedenlerle TBB Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu’nu istifaya davet ediyoruz" denildi. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: