Antalya
01.02.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Küçükkuru’ya İnce destek
Küçükkuru’ya İnce destek

İbradı’da düzenlenen Muammer Aksoy’u anma etkinliklerine katılan 24 Haziran seçimlerinin Cumhurbaşkanı Adayı Muherrem İnce, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru’ya destek istedi

 

 

31 Ocak 1990’da alçakla bir saldırıyla katledilen, Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Genel Başkanı, yazar Prof. Dr. Muammer Aksoy, memleketi İbradı’da anıldı. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İbradı Şubesi ve İbradı Belediyesi tarafından düzenlenen anma programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ile devam etti.

 

 

KATILIM YOĞUN OLDU

Anma programına, CHP’nin 24 Haziran 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, CHP Parti Meclisi üyesi Hakkı Süha Okay, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel, İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, ADD Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş ve Eğitim İş Antalya Şube Başkanı Fatin Iltar katıldı.

 

 

KÜÇÜKKURU’YA DESTEK İSTEDİ

İbradı’da yoğun ilgi ile karşılanan Muharrem İnce, vatandaşlarla sohbet edip sorunları dinledi. Sosyal medya hesabından kısa bir açıklama yapan İnce, “Muammer Aksoy’u katledilişinin yıldönümünde memleketinde anmak ve Belediye Başkanımız Serkan Küçükkuru’ya destek olmak için geldiğimiz İbradı’da Ormana Vakfı M. Kazım İnan Misafirhanesi’nde kıymetli büyüklerimizi ziyaret ettik, yurttaşlarımızla bir araya geldik” dedi. İnce, İbradı’ya giderken karlı yollarda çektiği videoları yayımladı.

 

 

PUSULASI ATATÜRK’TÜ

Törende bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul da, Muammer Aksoy’un Atatürkçü düşüncenin yılmaz savunucusu olduğunu belirterek, “Aydınlanma savaşçısı Prof. Dr. Muammer Aksoy, ömrünü, bu coğrafyanın aydınlığa kavuşmasına adadı. Hem akademik hem siyasi hayatta, ulu önderimiz Atatürk’ün ilke ve devrimlerini kendisine pusula edindi. Atatürkçü düşüncenin ideolojik açıdan gelişmesi, evrensel bir düşünce haline gelmesi için entelektüel açıdan üretimlerde bulundu. Hukuk, siyaset, laiklik, insan hakları ve ekonomik kalkınma alanlarında çok sayıda kitap yazdı. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı” ifadelerini kullandı.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: