Antalya
30.01.2019
A
GÜNCEL , SPOR
Önce Avrupa sonra şampiyonluk
Önce Avrupa sonra şampiyonluk

Günlük sonuçlara takılmadıklarını belirten Antalyaspor Başkanı Öztürk, “3-4 transfer yapacağız.

 Büyük hedeflerimiz olduğu için Boffin’i bırakmadık. Hedefimiz önce Avrupa kupaları, ardından da lig şampiyonluğu” dedi

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, uzun vadedeki hedeflerinin önce Avrupa kupaları, ardından da şampiyonluk olduğunu söyledi. Koza TV ekranlarında Koray Geçgel’in hazırlayıp sunduğu ‘Kale Çizgisi’ programına konuk olan Öztürk, geçiş döneminde bulunduklarını ve uzun vadedeki hedeflerinin önce Avrupa’da mücadele etmek, ardından da ligde şampiyon olmak olduğunu açıkladı.

BOFFİN’İ BIRAKMADIK

Günübirlik sonuçların hedeflerinden sapmaya neden olmayacağını belirten Öztürk, “Taraftarımız sabırlı olsun. Bunun sonunda büyük başarılara imza atacağız. Bu sezonu en iyi yerde tamamlayıp, önümüzdeki sezonlarda önce Avrupa kupalarında mücadele etmeye, ardından da şampiyonluğa oynamaya çalışacağız. Zor bir hedef, ancak başarmamak için hiçbir neden yok. Bunun için kalecimiz Ruud Boffin’e gelen cazip bir teklifi reddettik. Uzun vadedeki planlarımız arasında Boffin de olduğu için kendisini bırakmadık” dedi.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ; ATATÜRK

Antalyaspor’un mevcut borcunun yaklaşık 450 Milyon TL olduğunu belirten Öztürk, “Bu borca, sezon sonuna kadar ödeyeceğimiz paralar dahil. Göreve geldiğimiz günden bu yana 70 Milyon TL kaynak oluşturduk. Daha fazla borcumuzun olduğunu söyleyenler, mali ve siyasi çıkar peşinde koşan insanlar. Antalyaspor siyaset üstü bir kurum. Farklı siyasi görüşü olan insanlar bu kulübü destekliyor. Biz hiçbir siyasi partinin oyuncağı değiliz. Bu tür olaylardan çok büyük rahatsızlık hissediyorum. Antalyaspor’un tek kırmızı çizgisi Mustafa Kemal Atatürk’tür” diye belirtti.

TRANSFER YAPACAĞIZ

Transfer döneminin sonuna geldiklerini ve takıma 4 takviye yapmayı hedeflediklerini belirten Öztürk, şunları söyledi: “Geçmiş borçlar nedeni ile şu anda transfer yapamıyoruz. Hamza Hamzaoğlu ve ekibi, Sakıb Aytaç ve Saso Fornezzi’ye olan borçlarımızı ödeyip transferin önünü açacağız. Bunu yaptıktan sonra orta sahanın kanatlarına ve stoper mevkiine 3-4 takviye yapacağız. Bu işler kolay olmuyor. Fazla forma şansı bulamayan çok sayıda oyuncu ile yolları ayırdık. Ancak bu oyuncular gidince alternatif isim sayısı azaldı. Ara transfer dönemi sona ermeden gereken takviyeleri yapacağız”.

KEFALET POLEMİĞİ

Kefaletiyle kulübe çektiği kredi ile ilgili ortaya atılan iddialara da yanıt veren Öztürk, kefaletinin ortadan kalkmasının ardından görevden ayrılacağı iddialarına da yanıt verdi. Ana sıkıntısının kefalet olması halinde görevi hiç bırakmaması gerektiğini hatırlatan Öztürk, “Görevden ayrılırken, elimde değerli oyuncular da vardı, en iyi şartlarda yollarımı ayırırdım. 2 ay maaşlarını ödemezdim, alabildiğim bonservisi de kulübün kasasına koyardım, öyle bırakırdım. Ben başarı için geri geldim. En iyisini yapabileceğime inanıyorum. Kulübün ilk mali durumunu gördüğümüzde de görevi bırakabilirdik, ancak bırakmadık” diye konuştu.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: