Antalya
30.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Mağduriyetler giderilmeli
Mağduriyetler giderilmeli

Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vural Şahin, yaşanan hortum felaketinde 1400 dekar sera ve 250 dekar portakal bahçesinin kullanılamaz hale geldiğini belirterek, çiftçinin mağduriyetinin bir an önce giderilmesi gerektiğini söyledi.

ZARAR 100 MİLYON’DAN FAZLA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Antalya’da partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı hasarın 100 Milyon TL olduğunu söylediğini hatırlatan Şahin, “Hortumdan birgün sonra yapılan bu açıklamadaki rakam yeterli değil. Hasar tespit çalışmaları hala sürüyor ve olayın boyutu her geçen gün artıyor” dedi.

SİGORTASIZ SERALAR

Hasar gören seraların büyük bölümünün sigortasız olduğuna işaret eden Vural Şahin, şunları söyledi: “Seraların büyük bölümü, maliyetinden dolayı sigortasız. Bu nedenle TARSİM’den yararlanıp yararlanamayacakları belli değil. Şu anda sigortalı veya sigortasız diye çiftçi ayırımı yapılmadan yardım yapılmalı. Çünkü seraların sadece yüzde 10’u sigortalıydı. Geçen yıl da benzer olaylar yaşandığında taahhütler verilmişti ancak yerine getirilmedi. Birçok çiftçinin serası ve evi kullanılamaz halde”.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: