Antalya
29.01.2019
A
GÜNCEL , YAŞAM
Manavgat Belediyesi'nden 'gezici oyun evi'
Manavgat Belediyesi'nden 'gezici oyun evi'

MANAVGAT Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Gezici Oyun Evi' projesi faaliyete geçti. Manavgat Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından hazırlanan Gezici Oyun Evi projesi kapsamında, çocuklar için hazırlanan otobüs, mahalleleri gezerek çocukları oyuna davet ediyor.

 Manavgat Belediyesi Kreş öğretmenlerinin yer aldığı otobüste, 3 ile 10 yaş arası çocuklar en hızlı gelişim dönemlerinde kreş ve oyun eğitimi alıyor. Çocukların gelişimini desteklemeyi ve kreş eğitimini oyun yoluyla vermeyi amaçlayan projede, merkeze uzak mahallerdeki çocuklara ulaşmak hedefleniyor.

 

HEM OYUN HEM EĞİTİM

 

İlk olarak Doğançam Mahallesi'ndeki çocuklar ile buluşan Gezici Oyun Evi otobüsü, mahalledeki çocuklar tarafından sevinçle karşılandı. Kreş öğretmenleri ile etkinlikler yapan çocuklar, oyun oynayarak doyasıya eğlendi. Aileler projenin çok faydalı olduğunu belirterek, çocukları sevindirdikleri ve eğitimlerine katkı sağladıkları için Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve ekibine teşekkür etti.

 

 

VATANDAŞ TALEPTE BULUNABİLECEK

 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise çocukların eğitim ve öğretimine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirterek, "Çocuklarımızın eğitimine bir nebze bile katkımız olursa ne mutlu bizlere. Kent merkezimizden uzak mahallelerde gelişim çağındaki çocuklarımıza kreş ve oyun eğitimi vermeyi amaçlayan projemizi hayata geçirdik. Çocuklarımız Gezici Oyun Evi projesi ile Manavgat Belediyesi Kreş'in deneyimli kadrosundan yararlanabilecek. Şimdiden tüm çocuklarımıza iyi dersler ve iyi eğlenceler diliyorum. Bizlere güvenerek çocuklarını emanet eden ailelerimize de bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi. Mahallerine Gezici Oyun Evi talebinde bulunmak isteyen vatandaşlar, 753 30 01 nolu telefondan taleplerini iletebilir. (Haber merkezi)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: