Antalya
29.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Kepez Devlet'e yeni doğan ünitesi
Kepez Devlet'e yeni doğan ünitesi

AYLIK ortalama 350 doğumun gerçekleştiği Kepez Devlet Hastanesi'nde, acil bir ihtiyaç olan yeni doğan bakım ünitesi, Başkan Hakan Tütüncü'nün de katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün çabasıyla ilçeye kazandırılan 350 yatak kapasiteli ve Türkiye'nin ilk akıllı hastanesi olan Kepez Devlet Hastanesi, yeni üniteleriyle büyümeye devam ediyor. Bu ünitelerden biri de aylık ortalama 350 doğuma ev sahipliği yapan hastanede önemli bir eksiklik olan yeni doğan bakım ünitesi oldu. Önemli bir eksikliği giderecek olan yeni doğan bakım ünitesi, Başkan Hakan Tütüncü, Kepez Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ramazan Gürkan ile ünitenin sağlık personelinin katıldığı törenle hizmete girdi.

 

 

ÖNEMLİ BİR EKSİKLİK GİDERİLDİ

 

Ünitenin açılışında konuşan Başhekim Gürkan, yeni doğan bakım ünitesinin, Antalya'daki kamusal hastanelerde önemli bir ihtiyaç olduğunu hatırlattı. Kepez Devlet Hastanesi olarak bu ihtiyacı hissettiklerini aktaran Gürkan, “Aylık ortalama 350 doğum oranına sahibiz. Ayda 15'e yakın yeni doğan bebeği, yeni doğan bakım ünitemiz olmadığı için başka hastanelere sevk ediyorduk. Açılışını yaptığımız yeni doğan ünitesiyle hem ihtiyacımızı giderdik hem de ilimize bu alanda bir katkı sağlamış olduk" ifadesini kullandı. (DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: