Antalya
26.01.2019
A
GÜNCEL , SPOR
Sabır gösterin
Sabır gösterin

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Büyük hedefler peşinde koşmak, biraz sabır gerektirir. Camiamızdan bu sabrı bekliyoruz. Doğru bir projeyle bu hedeflere ulaşmak istiyoruz” dedi

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde düzenlenen haftalık basın toplantısında soruları yanıtladı. Türkiye Kupası’ndan elenmenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirten Korkmaz, hedefsiz kalmadıklarını söyledi.

GENÇLERE VERİLEN ŞANS

Ligde genç oyunculara şans veren kulüpler arasında yer aldıklarını belirten Korkmaz, “1. Lig’de oynayan Drole’ü Süper Lig’de oynatıyoruz. 2. Lig’de oynuyan Bahadır, şimdi Süper Lig’de oynuyor. Doğukan, 3. Lig’de oynuyordu, şimdi Süper Lig’de oynuyor. Genel anlamda baktığımızda Süper Lig’de 3 tane genç oyuncu oynatıyoruz. Bu, bir kulüp için geleceği inşa etme adına önemli bir hedef” dedi.

DOĞRU PLANLAMA ŞART

Halil İbrahim, Fehmi, Berkay, Sergen, Mustafa gibi genç oyuncuların, Antalyaspor’un geleceğinde hedeflere ulaşmak açısından yapılan bir planlama olduğunu belirten Korkmaz, “Bu anlamda  gerçekten düşündüğümüz hedefe fazlasıyla ulaştık. Başkanımızın gelecekle ilgili düşüncelerini çok iyi biliyorum. O hedefe ulaşmak için de camiamızın sabretmesi gerekir. Doğru planlama, organizasyon ve proje. Bu projede olmaktan da çok mutluyum” ifadelerini kullandı.

DOĞRU YOLDAYIZ

Uzun süreli bir projeyle hedeflenenlere ulaşabileceklerini söyleyen Bülent Korkmaz, şunları söyledi: “Türkiye Kupası’nı almak, Avrupa Kupaları’nda oynamak ya da ligde yukarılara oynamak biraz sabır gerektirir. Ben, gerçekçi olduğum için oldukça eleştiriliyorum. Beni eleştirmelerine her zaman saygı gösteririm. Önemli olan taraftarımızın, oyuncularıma ve kulübümüze sahip çıkmalarıdır. Hafta sonu Atiker Konyaspor maçıyla başlayan 5-6 haftalık zorlu bir süreç var. Bu zor süreçte taraftarımızın şartlar ne olursa olsun sonuna kadar takımımıza destek olmaları gerekiyor. Herkesin istediğini belki bu sene veremeyebiliriz ama 2 sene sonra o istediklerini elde edeceklerine inanıyorum’ç

HATALAR BANA AİT

Önümüzdeki iki sene içinde düşündükleri hedefe ulaşacaklarını belirten Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu sene zor bir süreç. Bu zor süreci birlik ve beraberlik içerisinde atlatmamız lazım. Oyuncularımla ilgili değil, benimle ilgili eleştirilerin yapılmasını diliyorum. Çünkü ben bir takımı sahaya çıkarıyorsam, tüm sorumluluk bana aittir. Oyuncuların yaptığı hatalar da bana aittir”.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: