Antalya
25.01.2019
A
GÜNCEL , YAŞAM
Yoga Federasyonu kuruldu
Yoga Federasyonu kuruldu

Türkiye Ulusal Yoga Federasyonu (ULUYOF) kuruldu.

 Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf’ın katkıları ile Şems Uzuneser Başkanlığında kurulan Yoga Federasyonu’nun öncelikli amacının Yoganın Olimpiyatlar’da yer alması olduğu bildirildi.

Türkiye Ulusal Yoga Federasyonu Başkanı Şems Uzuneser “Türkiye Ulusal Yoga Federasyonu’nun kurulması Yoganın Olimpiyatlar’da yer alması için çok önemli bir adımdır ve biz de bu adımı atmış bulunuyoruz. Bilindiği üzere Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) bu konuda çok büyük atılımlarda bulundu ve Uluslararası Spor Federasyonları Global Birliği olan GAISF’e tam üye olma sürecini başlattı. Bu süreçte 5 kıtada ve 40 ülkede Ulusal Yoga Federasyonları olarak organize olunması gerekiyor. Biz de Türkiye Ulusal Yoga Federasyonu olarak UYF’nin bünyesinde Yoganın Olimpiyatlar’da yer alması için çalışacağız" dedi.

 

YOGA SPORCUSU YETİŞTİRECEĞİZ

 

UYF tarafından organize edilen uluslararası Yoga yarışmalarında artık ULUYOF olarak yer alacaklarını ve bu yarışmalar için sporcu yetiştireceklerini vurgulayan Şems Uzuneser, "Yıllardır yurtdışında yoga yarışmaları yapılıyor, bu yarışmalara Türk yoga sporcularının katılımını sağlamak bizim için büyük onur olacaktır” diye konuştu.

 

ULUSLARARASI YOGA FEDERASYONU

2013 yılında Yoganın Olimpiyatlar’da yer alması için gerekli süreci başlatmak ve yürütmek için kurulan Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Akif Manaf başkanlığında kuruldu. Yoga konusunda Türkiye’de olduğu gibi uluslararası platformlarda da Yoganın akla ilk gelen isimlerinden biri olan Manaf, Türkiye Ulusal Yoga Federasyonu’nun kuruluşuna da liderlik etti.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: