Antalya
24.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Ağır bürokrasiden kurtulmalıyız
Ağır bürokrasiden kurtulmalıyız

Yerel seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren CHP Konyaaltı Belediye Başkan adayı Semih Esen'in dünkü programında Antalya İşinsanları Derneği (ANTİAD), Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şubesi (ÇMO), Jeoloji Mühendisleri Odası ve Harita Mühendisleri Odası ziyaretleri yer aldı.

 ANTİAD yöneticileriyle sohbetinde Antalya’daki hızlı büyüme ve nüfus artışına vurgu yapan Semih Esen,  ”Bu artışla birlikte insanlar ihtiyaçları ve beklentileri ile geliyor. Bize düşen görev, bu ihtiyaç ve beklentileri kolektif bir şekilde karşılamaktır. Bunu yaparken kent yönetimini daha işlevsel bir hale getirmemiz gerekiyor. Kent yönetimini ağır bürokrasiden kurtarabilirsek daha hızlı sonuçlar alabiliriz" dedi. Türkiye’nin yönetim anlamında anlayış değişikliğine ihtiyacı olduğunu vurgulayan Esen, “Doğu toplumları olarak her zaman bir kahraman siyasetçinin ortaya çıkıp her şeyi tek başına yapmasına alıştık. Bu anlayışı değiştirerek sadelik ve tevazuyu yerleştirmemiz lazım” diye konuştu.

'DOĞAYA DUYARLI BİR PARTİYİZ'

Çevre Mühendisleri Odası ziyaretinde Konyaaltı’ında yapılacak projelerde doğaya zarar verecek her türlü uygulamadan uzak duracaklarını belirterek; projelerin her aşamasında oda ile birlikte hareket edeceklerini söyledi. “ CHP olarak her zaman çevreye duyarlı bir parti olduk" diyen Esen, "Bu anlayışımızdan ödün vermeden Konyaaltı’nda yapacağımız projelerde doğaya uygun ve zarar vermeyecek şekilde yapacağız. Ve projelerimizi meslek odalarımızla birlikte değerlendireceğiz. Oda olarak sizin getireceğiniz projeleri de seve seve değerlendireceğiz. Konyaaltı’nın sağlıklı bir şekilde kentleşmesi için bu iş birliğine ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: