Antalya
24.01.2019
A
GÜNCEL , EĞİTİM
TÖVİŞ etkinlikleri devam ediyor
TÖVİŞ etkinlikleri devam ediyor

Muratpaşa Belediyesi Alyazma Kadın Danışma Merkezi'nde her ay periyodik olarak düzenlenen Alyazma Söyleşileri kapsamında bu ay “Çocuklarda Hedef Belirleme” konusu ele alındı.

 

 

Eğitim İş Sendikası üyelerinden Psikolojik Danışman Hasan Kökçen, Tüm Öğrenci Velileri İşbirliği Derneği  (TÖVİŞ) Başkanı Feray Atalay ve İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Denizcilik Fakültesi öğrencisi Ahmet Ali Atalay'ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşide okulların kapanması sonrasında öğrencilerin hedef belirlemesi, hedef belirlemede sınav öncesi stres ve hedef belirleme yolları, lise ve üniversite hazırlık döneminin son aylarında anne babaların çocuklara davranışlarının nasıl olması gerektiği gibi konular ele alındı. Programın organizasyonunu sağlayan TÖVİŞ Başkanı Feray Atalay eğitimde öğretmen ve çocukların olduğu kadar velilerin de söz hakkı olduğunu belirterek, anne - babaların çocukların aynası olduğunu, veliler bilinçli ise çocukların da aydın bireyler olarak yetişebileceklerini söyledi.

 

 

HAYATA TUTUNMAK PANELİ

TÖVİŞ'in Muratpaşa Belediyesi ile birlikte düzenlediği bir başka etkinlik  "Hayata Tutunmak" paneli oldu. Panelde Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcı Gülay Akın kadının toplumsal hayattaki yerini aktarırken, Sosyolog Özlem Önder görev yapmakta olduğu kadın danışma merkezlerinin görev ve sorumluluklarını anlattı.   TÖVİŞ Başkanı Eğitmen Feray Atalay yaşamın her anın dikkat ve özenle yaşanması gerektiğini, zamanın çok önemli olduğunu vurgularken, Eğitim Danışmanı Selma Uçak kanserle nasıl mücadele ettiğini, kanseri yenerken yaşadığı duygu dolu anlarını anlattı.  Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: