Antalya
23.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
'Sol' suçlamaya Erbaş'tan cevap
'Sol' suçlamaya Erbaş'tan cevap

Sabah Gazetesi'ne verdiği röportaj ve bu röportajda kullandığı bazı ifadelere Sol Haber Portalı'ndan yöneltilen suçlamalara cevap veren Şair Şükrü Erbaş, "1968 yılında devrim düşüncesiyle tanıştım. Böyle öleceğim.  Tek bir sözümde dünya görüşüme, yazdığım şiire hile yapmadım " dedi.

Sol Haber Portalı'nda "Aydın intiharlarında son gün: Şükrü Erbaş da düştü..." başlığıyla yer verilen haberde, "Sabah gazetesine röportaj veren isimler arasına şair Şükrü Erbaş da katıldı" denilerek, Erbaş'ın "Ben sol düşünceye sahip, devrimci bir gelenekten gelen bir edebiyatçıyım. Son yıllarda muhafazakar diyeceğimiz geniş bir okur kitlem oluştu. Olağanüstü saygılı, sevgili bir güzellik yaşıyoruz onlarla. Sanırım herkese örnek olması gereken, büyülü bir ilişki bu. Bizim hayata ilişkin ortak yaralarımız var. Benimle birlikte onlar da şiirle soluk alıyorlar" şeklindeki sözlerine yer verdi.

KİMSEYİ AYRIŞTIRMADIM

Sol Haber Portalı'nda kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili duygularını paylaşan Erbaş, "Ben, 1968 yılında devrim düşüncesiyle tanıştım. Böyle öleceğim. Ben, 1968 yılında şiirler karalamaya başladım. Bu güzellikle öleceğim. Hayatım, öğrenci derneklerinden edebiyat dergilerine, demokratik kitle örgütlerinden sosyalist partilere, koşuşturmayla geçti. Böyle öleceğim. Ben, bu coğrafyanın hemen her karışında ve pek çok farklı zeminde, kimseyi inançlarıyla, etnik kimliğiyle ayrıştırmadan şiirlerimi okudum, düşüncelerimi paylaştım. Tek bir sözümde dünya görüşüme, yazdığım şiire hile yapmadım. Sol Haber Portalı'nda çıkan 'Şükrü Erbaş da düştü' haberine yanıt vermeyeceğim. Söyleyecek dünya dolusu sözüm var ve cümle kurmayı bilirim. Ancak bundan onlar adına utanç duyarım. O söyleşide söylediğim sözler, düşünceler, arkadaşların derneklerinde, kültürel yapılarında çok önceden söylediğim sözlerdi. Azıcık saygı, azıcık tutarlılık. Dilerim yapacağınız devrim, sizin dışınızdaki insanları da kucaklar! Söyleyecek başka sözüm yok" ifadelerini kullandı .  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: