Antalya
22.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Dinç: Yüzde 55 ile kazanacağız
Dinç: Yüzde 55 ile kazanacağız

Millet İttifakı’nın CHP Kepez Adayı olan Murat Dinç, seçim çalışmaları kapsamında Körfez gazetesini ziyaret etti.

28 yıldır doktor olarak ilçe halkına hizmet ettiğini belirten Dinç, seçimlerde yüzde 55 oy ile Kepez’i kazanacaklarını söyledi.

İYİ Parti ile CHP arasında uzun süre tartışma konusu Antalya’nın en büyük ilçesi Kepez’de ittifakın adayı Murat Dinç oldu. CHP’den yarışa giren Murat Dinç, ittifak partilerinin siyasi temsilcileri ile birlikte saha çalışmalarına başladı. Seçim çalışmaları kapsamında Körfez gazetesini ziyaret eden Murat Dinç ve ekibi, seçim süreci hakkında bilgi vererek, 31 Mart’ta Kepez’i kazanmayı öngördüğü oy oranını da açıkladı.

KEPEZ’İN SORUNLARINI BİLİYORUM

Kepez’in farklı mahallelerinde 28 yıldır doktor olarak hizmet verdiğini hatırlatan Murat Dinç, ilçenin sosyolojik yapısından, kent sorunlarına kadar birçok noktaya hâkim olduğunu kaydetti. İnsanlara dokunan mesleği gereği Kepez’deki neredeyse evde cep numarasının bulunduğunu ifade eden Dinç, 2014 yerel seçimlerinde MHP’den Kepez Belediye Başkan adayı olduğunu hatırlatarak, partisini ilçede ikinci sıraya yükselttiğini kaydetti. O dönemde MHP’den aday olduğu için bazı kesimden oy alamadığının altını çizen Dinç, “O dönemde bazı vatandaşlar partimden dolayı bana oy verememişti. ‘Elimiz gitmiyor, hakkını helal et’ demişlerdi. Şimdi CHP’de olduğumuz için bu algı da kırıldı. O dönem oy alamadığımız kesimlerden de oy alacağız. Biz gönüllere girdik. Benim hedefim yüzde 55. Görünen de şimdilik bu yönde” dedi.

 

 

KAZANIRSAM, KEPEZ KAZANACAK

Başta Kepez olmak üzere Antalya’ya siyasi ikbal beklentisi olmadan 28 yıldır hizmet ettiğini vurgulayan Dinç, “1995- 1997 yılları arasında il sağlık müdürlüğü yaptım. 1992’den 1995’e kadar da il sağlık müdürlüğü yardımcılığında bulundum. Biz ekip olarak 1992- 97 arasında yaptığımız hastanelerin üzerine sadece Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Kepez Devlet Hastanesi yapıldı. Bu kente ben her zaman hizmet ettim” diye konuştu. Siyasi hedefleri arasında belediye başkanlığından öte bir beklentisi olmadığının altını çizen Murat Dinç, “Eğer kazanırsam Kepez kazanacak. Çünkü kendime dair geleceğe dönük bir siyasi beklentim ve arzum yok. Hizmeti yaparken adalet ilkesiyle başarılı olmak hedefim. Tüm derdim Kepez’i kalkındırmak” dedi.

TÜTÜNCÜ’NÜN PROJELERİ

Kepez’in mevcut Başkanı Hakan Tütüncü’nün bu dönem yaptığı projelerin büyük kısmının kendisinin projesi olduğunu savunan Murat Dinç, şöyle konuştu: “Ben projelerimi açıkladığımda siyasi tecrübesizlikten olacak ki notere tasdikletmedim. Sonra aynı projelerin büyük kısmını da Tütüncü açıkladı. Mesela Tütüncü’nün ödül aldığı Antikkent projesini, o daha yerini bilmezken ben Antalya Keşif ekibini oraya götürüp bilgilendirme yaptım. Onun dışındaki projelerin çoğu da benim ortaya attığım projelerdir.”

 

 

AKP’NİN TRAMVAY HATASI

Varsak- Zerdalilik arasındaki 3. Etap Raylı Sistem Projesi’nde ilk etap olan Varsak-Otogar hattına yapılan tramvay hakkında da değerlendirmede bulunan Murat Dinç, “Varsak’ın ulaşımı alan tek bir ana caddesi var. Şuan 4 şeritti ana cadde 2 şeride indi birçok yerde. O yolda Kepez Belediyesi’nden itibaren Varsak’a kadar 10 kadar trafik lambası var. Trafik daha da kilitlenecek bu hatla. Araba ile gidecek olanlar için alternatif yol yok. O tramvay hattı alttan yapılmalıydı. Keşke şimdi açılsa tramvay hattı da o keşmekeşi insanlar daha erken görse” ifadelerini kullandı. CHP’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile de koordineli çalıştıklarını ifade eden Dinç, “Biz Muhittin başkana Büyükşehir’i kazandırmak için sahadayız. Muhittin başkana kırsal kesimde müthiş bir teveccüh var. Muhittin başkanının kazanacağına eminim” dedi.

BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI

Murat Dinç’in yaptığı ziyaretlere CHP Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız ile İYİ Parti Kepez İlçe Başkanı Osman Bulut da eşlik etti. Murat Dinç’in arkasında olduklarını açıklayan iki siyasi de, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Servet Yıldız, “Anayasa değişikliğini içeren referandumda hayır diyen herkesin oyuna talibiz. Murat bey de referandumda hayır cephesinde çalışmış, parlamenter sisteme geçilmesi konusunda görüş bildiren bir arkadaşımızdır. Şuan Millet İttifakının adayı olan Murat Dinç’in etrafında toplandık. Biz adayımızın arkasındayız” dedi. Osman Bulut da, Murat Dinç’e sonuna kadar deste verdiklerini ifade ederek, “Millet İttifakı ile koordineli çalışıyoruz. Sorun yok, kazanacağımıza eminiz” diye konuştu. MÜZEYYEN YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: