Antalya
23.01.2019
A
ÇEVRE , GÜNCEL
Gereksiz kimyasaldan kaçının
Gereksiz kimyasaldan kaçının

Ziraat mühendislerine yönelik düzenlenen ‘tarımsal üretimde bitsi beslemenin önemi’ eğitiminde konuşan Tarım İl Müdürü Özen, “Gereksiz kimyasal kullanımından vazgeçip, alternatif üretim metodlarına geçmeliyiz” dedi

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün düzenlediği ‘Tarımsal Üretimde Bitki Beslemenin Önemi’ konulu eğitim yapıldı. Tarımsal yayım ve danışmanlık sertifikası sahiplerine ve özel sektörde çalışan ziraat mühendisleri için düzenlenen seminer, İl müdürlüğünün 3 nolu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 

 

ASGARİYE İNDİRMELİYİZ

Toplantıda bir konuşma yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Özen, ziraat mühendislerinin hayati önem arz eden görevlerinin olduğunu söyledi. Ziraat mühendislerinin diplomasını araç olarak kullanarak sadece para kazanan kişiler olmadığını belirten Özen, “Mesleğini çiftçiye, toprağa, bitkiye en yararlı şekilde kullanan kişi, gerçek anlamda ziraat mühendisi unvanını hakediyor. Çiftçilerimizi eğiterek gereksiz kimyasal kullanımını asgari düzeye getirerek, alternatif üretim metodlarına en kısa zamanda geçmemiz gerekiyor. Sağlıklı nesillere sağlıklı bir dünya bırakmak için üstümüze düşen sorumluluğu bilerek çalışmalarımızı sürdürmemiz gerekiyor” dedi.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: