Antalya
19.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Kara tren bile görmedik
Kara tren bile görmedik

CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Akyol’un “Antalya’yı yakın gelecekte İzmir’e otoyol ve hızlı trenle bağlamayı planlıyoruz” sözlerine yanıt verdi.

“Her seçim öncesinde AKP’li bakanlar Antalya’ya hızlı tren müjdesi veriyor, ne hikmetse bir türlü hızlı tren Antalya’ya gelmiyor. Bırakın hızlı treni, kara tren bile göremedik " dedi.

 

 

BATI ÇEVRE YOLU

Daha önce Ulaştırma Bakanlığı görevinde bulunan Binali Yıldırım, Lütfi Elvan, Feridun Bilgin ve Ekonomi Bakanlığı yapan Nihat Zeybekci'nin de seçim öncelerinde "Antalya’ya hızlı tren müjdesi verdiğini belirten Budak, “Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini yürüttüğüm 2011 Kasım ayında Paris'e EXPO bayrağını almaya gittiğimizde dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım Antalya protokolü önünde, '2016 yılında hızlı treni Antalya'ya getireceğiz' demişti. Biz de bundan hareketle 2014 yılında hızlı tren için tam 100 bin imza toplayıp teslim ettik. Ancak Antalya’ya hızlı tren gelmediği gibi her seçim öncesinde akla gelen ama ardından unutulan vaatler arasında kaldı.  Şimdi Sayın Bakan da aynı ‘müjdeyi’ veriyor ve Antalya’ya bugüne kadar 11 milyar liraya yaklaşan yatırım yaptıklarıyla övünüyor. 16 yıldır iktidardalar ama tam 16 yıldır Batı Çevre Yolu’nun yapımını bile bir türlü tamamlayamıyorlar" diye konuştu. Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: