Antalya
17.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
SP'NİN ADAYI ALİ AKTAŞ
SP'NİN ADAYI ALİ AKTAŞ

Saadet Partisi, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde avukat Ali Aktaş'ı Antalya Büyükşehir Belediyesi adayı olarak gösterdi. Aktaş, “Yerelde ittifaka destek vermiyoruz. Biz de seçime giriyoruz” dedi.

Saadet Partisi, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde avukat Ali Aktaş’ı Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak gösterdi. 24 Haziran Genel seçimlerde Ankara 2. Bölge milletvekili adayı da olan Aktaş, FETÖ’nün Bylock tuzağını deşifre ederek 11 bin 480 mağdur için beraat yolunu açmıştı.

SAADET, İTTİFAKI DESTEKLEMİYOR

Büyükşehir başkan adaylığını değerlendiren Aktaş, “Arkadaşlar beni size kurban seçtiler. Bu şehre emin olmak, hizmet etmek, halkın işlerini görmek, tabiatı korumak, şehri geliştirmek, çocuklarımızı güvenle yetiştirmek, harama bulaşmadan yönetmek ahdi ile bizi vazifelendirdiler. Gayri takdir sizindir” açıklamasında bulundu. Genel seçimlerin aksine yerelde Millet ittifakının adayı CHP’li Muhittin Böcek’i desteklemeyeceklerini ifade eden Aktaş, bu seçimlerde kendi adayları ile gitmenin daha mantıklı olduğunu kaydetti. Yerelde ittifakın partisinin oy oranına bir etkisinin olmayacağını belirten Aktaş, 2023 hedefine giderken de Saadet Partisi’nin oy oranını artırma gayretinde olduğunu vurguladı.

İKTİDARIN YARATTIĞI MÜSLÜMANLIK ALGISINI KIRACAĞIZ

 İktidarın Müslümanlık üzerinden siyaset yaparak insanları dinden uzaklaştırdığını savunan Aktaş, “Saadet Partisi, bu algıyı kırmak için mücadele veriyor. Yerel seçimler de bunun için bir zemin. Arkadaşlar beni uygun görmüşler. Bir an öne sahaya inip çalışmalara başlayacağız” dedi. Saadet Partisi’nin oy oranının yüksek olduğu yerlerde ittifak yaptıklarını da sözlerine ekleyen Aktaş, “Adıyaman’da Saadet Partisi’nin adayı ile seçime gidilecek. Sayısal üstünlük de önemli” dedi. MÜZEYYEN YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: