Antalya
Yayın Tarihi : 14.01.201911:15
Güncelleme Tarihi : 14.01.201911:17
A
GÜNCEL , KÜLTÜR-SANAT
Türel, yabancı uyruklu vatandaşlarla buluştu
Türel, yabancı uyruklu  vatandaşlarla buluştu

BÜYÜKŞEHİR Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'da yaşayan yabancı uyruklu öğrenci velileri ile buluştu.

 

Başkan Türel, “Akdeniz'in incisi, Anadolu'nun Akdeniz'e açılan cennet kapısı Antalya, 150 ülkeden gelmiş göçmenlerle adeta bir dünya fotoğrafını sergiliyor" dedi. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'da yaşayan yabancı uyruklu öğrencilerin velileri ile AKM'de buluştu. Yabancı uyruklu vatandaşlara seslenen Başkan Türel, "Akdeniz'in incisi Antalya'mız birçok medeniyete ev sahipliği yapmış her geçen gün sizlerin de katkılarıyla kültürel mozaiği zenginleşiyor. Göçmen bizim kültürümüzde misafirdir, misafir bereketiyle gelir, geldiği yere de şeref verir. Sizler bizi şereflendiriyorsunuz" dedi. Son 5 yılda 120 milletten 20 bin göçmenin Türk vatandaşı olduğunu belirten Türel, "İş için sanat için eğitim için güneşimiz, doğamız, tarihimiz için Antalya'mıza dünyanın dört bir tarafından gelen 154 farklı ülkeden 80 bine yakın göçmen Antalya'mızda ikamet ediyor. Kendi renginiz ve kimliğinizle huzur güven ve barış içerisinde yaşadığımızda şehrimizde artık sizler misafirimiz değil komşumuz, arkadaşımız, ailemizin bir parçası yani ev sahibisiniz" diye konuştu.

ANTALYA SİZLERLE DAHA GÜZEL

Antalya'daki yabancı uyruklu vatandaşların, yerleşik halkın, bu memlekette yaşamaktan son derece mutlu, mesut, huzurlu yaşam idame ettirebildiklerini tespit ettiklerini anlatan Başkan Türel, “Bu şehir 150 ülkeden gelmiş göçmenlerle adeta bir dünya fotoğrafını sergiliyor. Dünyada maalesef, ırkçılık, ayrımcılık, nefret suçları artıyor ama ülkemiz ve Antalya'mızda adeta bir barış adası olarak sevgi veriyor. Bu kültürel zenginlik içinde birlikte uyum sağlayarak yaşamak konusuna da özen gösteriyoruz. Bizim kültürümüz inancımızın gereği insan onuruna verdiğimiz saygıdan geliyor. Antalya sizlerle daha güzel" dedi.  (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: