Antalya
14.01.2019
A
GÜNCEL
Üniversitenin haber ajansı durduruldu
Üniversitenin haber ajansı durduruldu

CHP eski milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş ve gazeteci İsmail Saymaz'la röportaj yapan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin haber ajansı AKİL'in yayını durduruldu.

 Üniversitenin İletişim Fakültesi öğrencilerinin çalışmalarına yer veren ‘AKİL’ adlı sitede, iki ay önce gazeteci Barış Yarkadaş ile İsmail Saymaz’la yapılan röportajlara yer verildi. Bu röportaj, Dekanlık tarafından, ‘ajansın haber ilkelerine uymadığı’ gerekçesiyle kaldırıldı. Ajansın  yayını ise tamamen durduruldu. Ajansın neden durdurulduğuna yönelik herhangi bir açıklama yapılmadı.

YARKADAŞ’IN PAYLAŞIMI
 Konuyu sosyal medya hesabından duyuran CHP 26. Dönem Milletvekili Barış Yarkadaş şunları söyledi: “Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Ahmet Aydın, öğrencilerin benimle ve İsmail Saymaz ‘la yaptığı röportajı okulun sitesinden sildirdi. Bu da yetmemiş olacak ki; öğrencilerin çalışmalarına yer veren Akdeniz İletişim Haber Ajansı’nın sitesinin yayınını da durdurdu! AKİL olarak da bilinen ajans için haber yazan, fotoğraf çeken ve video yayınlayan öğrenciler artık bu imkandan mahrum… ‘Dekan belki bu yanlıştan döner’ diye 30 gündür bekliyorum. Ancak ne yazık ki; Dekan yanlışta ısrar ediyor ve öğrencilerin bilgi verme hakkını gasp ediyor. Bahsi geçen sitenin adresi. Bu Öğrenciler artık yaptıkları haberleri yayınlayacak bir mecra bulamıyor. Site son iki aydır güncellenmiyor. Öğrencilerin suçu ise çok büyük: Benimle ve İsmail Saymaz’la röportaj yapıp yayımlamak…” (Haber merkezi)

 

Paylaş