Antalya
14.01.2019
A
GÜNCEL , POLİTİKA
Süğlün, kimin sözcüsü?
Süğlün, kimin sözcüsü?

Antalyaspor Basın Sözcüsü Süğlün’ün eleştirilerine aynı sertlikte yanıt veren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Sözcü, kentin takımının mı, bir siyasi partinin yoksa bir kişinin mi sözcüsüdür? Kendisinin buna karar vermesinin zamanıdır” dedi

 

Büyükşehir ile Muratpaşa Belediyesi arasında yaşanan ‘Antalyaspor’ tartışmasına, önceki gün Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün de katılmıştı. Büyükşehir meclisinde yapılan imar planı değişikliğine ‘ret’ oyu verenleri sert bir dille eleştiren Süğlün’e, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’dan aynı sertlikte yanıt geldi.
PARTİNİN Mİ, KİŞİNİN Mİ?
Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Süğlün’ün siyasi tarafgirlikle hareket ettiğini belirten Başkan Uysal, “Antalyaspor basın sözcüsünün içine düştüğü siyasi tarafgirlik kabul edilemez bir durumdur. Sözcü, kentin takımının mı, bir siyasi partinin yoksa bir kişinin mi sözcüsüdür? Kendisinin buna karar vermesinin zamanıdır. Bizi tanıyanlar çok iyi bilir ki, yapılacak doğru işlerde her zaman Antalyaspor’umuzun yanında oluruz” dedi.

 


EDEPSİZLİK SAYARIZ
Başkan Uysal, açıklamalarına şöyle devam etti: “Biz, Antalyaspor’umuz için yaptıklarımızı, Antalyaspor’umuzun başına kakmadığımız gibi siyaseten bile olsa lafını etmeyi ‘edepsizlik’ sayarız. Herkesten de aynı duyarlılığı bekleriz. Antalyaspor, 2.5 milyonluk Antalya’nın değeridir. Siyasete, hele ki küçük siyasi hesaplara konu edilemeyecek kadar da değerlidir. Demircikara Mahallemizdeki arsamızı satmamızın üzerinden 5 ay bile geçmemişken şimdi tekrar aynı şey yapılmak isteniyor. Bu Antalyaspor’umuzun geleceğine katkı sağlamak değildir”.
ŞEHİRCİLİK İLKELERİ
Akaryakıt istasyonu yapılmak istenen alanının Tekelioğlu Caddesi üzerinde, yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu, etrafında yüksek katlı konutların bulunduğu bir nokta olduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, “İnsanların, her köşe başında bir petrol istasyonu istemediği gerçeğini unutmadan, Antalya’da yaşayan 2.5 milyon insanımızı odağına alan çözümler üretmeliyiz. Sürekli akaryakıt istasyonu alanları oluşturarak, Antalyaspor’umuzu güçlendirmeye çalışmak sağlıklı ve sürdürülebilir bir durum değildir. Antalyaspor’umuzun geleceği, günü kurtarma girişimleri ve palyatif çözümlerde değil, sürdürülebilir ekonomik kaynak ve düzenlemelere bağlıdır” diye konuştu.  Haber Merkezi

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: