Antalya
14.01.2019
A

CHP’nin devşirme aday isteği, arzusu bitmek bilmiyor. 2014’te Kepez’de Erdal Öner travmasını unutmaya çalışan CHP’liler, bu kez de Mesut Kocagöz şoku ile sarsıldı. Olayı kavramaya çalışırken, Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevlerine son verilen Mesut Kocagöz’ün CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile çekilmiş fotoğrafını gördük. Kocagöz kendisine Kepez’in teklif edildiğini ve bu teklifi seve seve kabul ettiğini söyledi.
Tabloya bir bakalım: CHP Kepez adayı (iddia) Mesut Kocagöz eski AKP’li, İyi Parti Serik Adayı Yusuf Mecek eski AKP’li, İyi Parti Elmalı Adayı Halil Öztürk eski AKP’li, İyi Parti Kaş adayı Erol Demirhan eski AKP’li…
Millet ittifakının Antalya’dan çıkardığı adayların birçoğunda AKP izi var. Geçmişte Ekmelettin İhsanoğlu tecrübesi yaşayan CHP, çok değil daha geçtiğimiz haziran ayında yapılan cumhurbaşkanlığı seçiminde Abdullah Gül’ü CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin ortak adayı olarak gösterecekti. Genelde tablo bu iken yerelde de eski AKP’lilerin belediye başkan adayı olarak gösterilmesine şaşırmamak lazım.
Bir de işin yorum kısmı var. Mesela Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal... Uysal, Kocagöz’ün adaylığı için diyor ki, “Beni aradı, hayırlı olsun dedim. Onun aday gösterip gösterilmeyeceği noktasında karar verici değilim…” Evet, Kocagöz’ün aday gösterilmesi konusunda karar verici pozisyonda değilsin ama böyle bir adayı Kepez’de görüp görmeme konusunda tepki gösterecek bir pozisyondasın sayın başkan. Unutma ki sessiz kalmak mevcut durumu kabullenmektir.
Duruma şaşıranlardan biri de İl Başkanı Ahmet Kumbul. Öyle ki bugün Ankara’ya gitti kendisi. Ne olup bittiğini öğrenip örgüte haber verecek. Bir de Konyaaltı mevzusu var. Hatırlarsınız CHP’nin Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen’in seçim koordinasyon ofisinin açılışına Konyaaltı Belediye Başkanı ve CHP Büyükşehir Adayı Muhittin Böcek katılmamıştı. Bu durum o kadar çok polemik oldu ki il yönetimi Muhittin Böcek’i ziyaret ederek birlik pozu verdi. Peki, o ziyarette Semih Esen neredeydi? Esen, il örgütünün aday olduğu belediyeye yaptığı ziyarete neden katılmadı? Sorular, sorular, sorular.. Neyse Çarşamba günü tüm soruların cevabını alacağız. Hangi senaryo işleyecek ya da yeni bir senaryo mu yazılacak bekleyip görelim.

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok