Antalya
12.01.2019
A
GÜNCEL
MANAVGAT HALKIMIZA
MANAVGAT HALKIMIZA

Bu basın açıklaması, Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Başkanlığı olarak, son derece hassas olduğumuz, kamuoyunu meşgul eden konularla ilgili olarak halkımızın doğru bilgilendirilmesi amaçlanarak yapılmıştır.  

MANAVGAT HALKIMIZA

Bu basın açıklaması, Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Başkanlığı olarak, son derece hassas olduğumuz, kamuoyunu meşgul eden konularla ilgili olarak halkımızın doğru bilgilendirilmesi amaçlanarak yapılmıştır.  

Yine bir yerel seçim öncesinde, her zaman olduğu gibi AKP Manavgat İlçe Başkanlığı tarafından “Siyaset yapmak” uğruna, halkımız yalan yanlış bilgilendirilmektedir.

AKP’nin çiçeği burnunda İlçe Başkanı Sayın Yusuf Halimoğlu, göreve geldiğinin ilk haftasında yeterli bilgiye sahip olmadan basın açıklaması ile Manavgat halkının hassasiyetleriyle oynamış, edindiği eksik ve yanlış bilgilerle halkın hafızasıyla dalga geçmiş, kimin yazdığı belli olmayan, kötü kaleme alınmış basın metni ile de deyim yerindeyse adeta “çuvallamış, duvara toslamıştır”.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe yönetimi olarak Sayın Halimoğlu’na yeni görevinin hayırlı olması dileklerimizi iletirken, “Sorgun” ile ilgili hatalı, beyanlarını, tecrübesizliğine veriyoruz. Kendisini siyasetin masa başında, birilerine yazdırılan metinlerle yapılmayacağı konusunda uyarıyoruz.

Yapılan basın açıklamasında, Sorgun’daki yapılaşmanın yegane sorumlusu olarak Manavgat Belediyesi gösterilmiş, Başkanımız Sayın Şükrü Sözen de halkı bu konuyla ilgili olarak bilgilendirmemekle suçlanmıştır.

 

 

SORUMLU MANAVGAT BELEDİYESİ DEĞİLDİR
Oysa sorumlu Manavgat Belediyesi değildir. Manavgat (Antalya) 2. Etap (Side Turizm Alanı Sorgun Bölgesi) İmar Planı Revizyonu, Bakanlıkça verilen ön izin kapsamında İller Bankası A.Ş. tarafından hazırlatılarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na sunulmuştur. Planlama sürecinde, Manavgat Belediyesi'nce bölgedeki planlama ve yapılaşma sorunlarının çözümüne yönelik Bakanlıkla müşterek bir çalışma yürütülmüştür. Planlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı Plan İnceleme ve Değerlendirme Kurulu'nun 27.10.2014 tarih ve 192/2 sayılı kararı ile onaylanmıştır.

MANAVGAT BELEDİYESİ’NCE HALK BİLGİLENDİRİLMİŞTİR
STK’LARIN VE HALKIN KATILDIĞI BİLGİLENDİRME TOPLANTISINA BAŞKAN SÖZEN BİZZAT KATILMIŞTIR
Onaylanan planlar 17.02.2015 tarihinden 18.03.2015 tarihine kadar Belediye İlan Panosu'nda askıya çıkarılmış ve Belediye hoparlörlerinden halka duyurulmuştur. Askı sürecinde plana yapılan itirazların değerlendirilmesi sonucunda planlar Bakanlıkça yeniden onaylanarak 28.08.2015 tarihinden 27.09.2015 tarihine kadar ikinci kez askıya çıkarılmış ve Belediye hoparlörlerinden halka duyurulmuştur. Ayrıca 23.02.2015 tarihinde, Manavgat Atatürk Kültür Merkezi'nde, askıya çıkarılan planları ve detaylarını halkla paylaşmak amacıyla, meslek odaları, muhtarlar, turizm yatırımcıları, müteahhitler, emlakçılar, mimarlar, inşaat mühendisleri, yapı denetimciler ve bölge halkının katıldığı genel bilgilendirme toplantısı yapılmıştır. (Halkımızın toplantıyla bilgilendirildiğine dair aynı tarihlerde yayınlanmış haber küpürleri ek’tedir.)

Sorgun-Titreyengöl bölgesinde turizm tesis alanları içerisinde yer alan orman mülkiyetindeki söz konusu alanlar, Bakanlıkça 2007 yılında onaylanan planda 0,50 emsalli ticaret alanı, spor alanı, oyun alanı, park alanı iken 2015 yılında onaylanan revizyon kapsamında bölge turizmine hizmet edecek şekilde "Günübirlik Alan" ve "Turizm Amaçlı Spor Alanı (TAS)" olarak planlanmıştır. Sonraki süreçte plandaki ayrılış amacı doğrultusunda Bakanlıkça tahsisi gerçekleştirilmiştir.

GÜNÜBİRLİK ALAN ORMAN VASFINI YİTİRMEMİŞTİR
Yapılan basın açıklamasında söz konusu günübirlik tesis alanıyla ilgili olarak “Orman vasfını yitirmiş” bir alan olarak bahsedilmiştir. Oysa ki, bahse konu alan Hazine mülkiyetinde ve orman vasfındadır.

MANAVGAT’I İKİYE BÖLÜYORSUNUZ
3 milyon m2’lik Sorgun Çamlığı’nın Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmesiyle övünüyorsunuz ve “Sorgun Ormanı ilelebet Manavgat halkının olacak” diyorsunuz. Manavgat Belediyesi’ne tahsis edilmeyip, Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilen alanların ne hale geldiğini, Türkbeleni projenizden çok iyi biliyoruz. Türkbeleni’ni “Betonbelen”e çevirdiniz. Sorgun Çamlığı, Antalya Büyükşehir Belediyesi yerine Manavgat Belediyesi’ne tahsis edilseydi, Manavgatlının olmayacak mıydı? Bunu merak ediyoruz. Yerel belediye halkındır. Söylemlerinizle ayrımcılık yaptığınızın ve Manavgat’ı ikiye böldüğünüzün farkında mısınız?

BİRLİK VE BERABERLİK HALKLA OLUR
İfadelerinizde siyasetçilerin ve yönetici kadroların görevinin toplumda birlik, beraberlik ve huzur ortamının sağlaması gerektiğini söylüyorsunuz. Bizim bildiğimiz “BİRLİK ve BERABERLİK” halkla olur. Huzur ortamını da yöneticiler sağlar. Ancak yöneticiler, hassas konularda halkın yanında yer alır. Varsa sorunlar ilgili mercilere iletilir, el birliği ile çözülür. Birlik ve beraberlikten bahseden siz, bir yönetici olarak, halkın Sorgun Çamlığı hassasiyetini önemseyip yanlarında yer aldınız mı? “Bu sorumluluğun bir parçası da Bakanlığımızdır” diyerek, konuyu ilgili mercilere ilettiniz mi? Demek ki, Sizin birlik ve beraberlikten anladığınız şey, olaylara sessiz kalıp izlemek, işin kolayına kaçıp sorumluluğu Manavgat Belediyesi’ne yüklemekten ibaret. MANAVGAT HALKININ HASSASİYETLERİNE “TİYATRO” DİYEMEZSİNİZ.
Manavgat Belediyesi’ni ve Başkanımız Şükrü Sözen’i halkın hassasiyetleri üzerinden tiyatro sergilemekle ve samimi olmamakla suçluyorsunuz. Bu konuda Başkanımız samimidir. Halkının yanında olmak, yürekli açıklamalar yapmak suç mudur, tiyatro mudur? Sizin gibi susup, susup sonra da halka, yanlış bilgiler vermemiştir. Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen şimdiye kadar Manavgat’ın değerlerine sahip çıkmak için mücadele etmiştir. Buna da Manavgat halkımız şahittir. Manavgat’ın değerlerini ranta, talana kurban etmemiştir. Ayrıca, tiyatro diyerek kınadığınız kişiler ise, ağaçların kesilmemesi için mücadele eden halktır.  Unutmayın, “İnsan sadece söylediklerinden değil, sustuklarından da sorumludur”.
Önümüzde ki yerel seçimlerde halk sizden bunların mutlaka hesabını soracaktır. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile Manavgat’ımıza değer katan, çağdaş bir turizm kenti haline getiren ve Manavgat’ımızın değerlerine sahip çıkan Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen bundan sonra da insan odaklı başarılı projelerine devam edecektir. Antalya’mız da Büyükşehir Belediyesi Adayımız Sayın Muhittin Böcek’le sosyal demokrat belediyeciliğe kavuşacaktır. Ranta, talana kurban vermeden Antalya’mızın değerlerini koruyarak hizmet verecektir. Şundan emin olun ki 01.04.2019 tarihinden itibaren Antalya halkı Sayın Menderes Türel’in tabelalarını değil Adayımız Sayın Muhittin Böcek’in hizmetlerini görecektir.

Aliye COŞAR
Cumhuriyet Halk Partisi Manavgat İlçe Başkanı

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: