Antalya
12.01.2019
A
GÜNCEL
Başkan Uysal, Kırcamililerle buluştu
Başkan Uysal, Kırcamililerle buluştu

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, 10 mahalleyi kapsayan Kırcami bölgesinin imar planlarına ilişkin düzenlenen bilgilendirme toplantısında, “Şunu çok net söyleyeyim, 1/1000'lik plan ve 18 uygulamasını yapan biziz.

  Ve artık tapularınızı almanızın önünde hiçbir engel yok" dedi. Başkan Uysal, bölge sakinlerinin talebi doğrultusunda Doğuyaka, Topçular, Mehmetçik, Güzeloluk, Zümrütova, Yeşilova, Kırcami, Tarım mahallelerinin tamamı ile Fener ve Çağlayan mahallelerinin bir kısmını içeren Kırcami bölgesi imar planları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Zümrütova Muhtarı Şevket Saraç başta olmak üzere bölgeden kalabalık bir grupla belediyede biraraya gelen Başkan Uysal, Konya Bölge İdare Mahkemesi'nin yerel mahkemenin plan iptal kararını bozmasının ardından sürecin nasıl işleyeceğini anlattı.

 


TARTIŞMAYA AÇTIK
Başkan Uysal, yaklaşık 1481 futbol sahası büyüklüğündeki Kırcami bölgesinin 40 yıla dayanan imar plan sürecinin son 5 yılında son derece kararlı adımlar attıklarını söyledi. Göreve geldikleri ilk aylarda geceleri çalışarak taslak planlar hazırladıklarını belirten Başkan Uysal, “2 Nisan 2014'te mazbatamızı alarak resmen göreve başladık. 2 Mayıs'ta Kırcami'nin bin ölçekli taslak imar planlarını tamamlayarak kamuoyunda tartışmaya açtık. Çünkü sizlere verdiğimiz bir söz vardı" dedi.

1/1000'LİK PLAN VE 18 UYGULAMASI

Planlama sürecinin yıllar içinde bazı konuların Muratpaşa Belediyesi'nin sorumluluğunda olmamasına rağmen inisiyatif alarak bu aşamaya getirildiğini belirten Başkan Uysal, şöyle konuştu: “Burada size şunu çok net söyleyeyim, 1/1000'lik plan ve 18 uygulamasını yapan biziz. Burada başka bir 'yapan' kurum yok. Onaylayan kurum var. Teşekkür ederiz, onaylandı. Ama planı yapanla ilgili bir tartışma yok. 'Planı o yaptı bu yaptı' diye değişik bir durum yok. Kimse bunu iddia da edemez. Yanından da geçemez. 1/1000'lik plan ve 18 uygulamasını noktasına, virgülüne kadar yapan kurum Muratpaşa Belediyesi'dir." (DHA)

 

Paylaş