Antalya
11.01.2019
A
GÜNCEL , SEKTÖR
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajları
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajları

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için kutlama mesajı gönderen isimler arasında bugün Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, DSP Serik Başkan Adayı Mehmet Habalı,SGK İl Müdürü Nejat Deniz yer aldı. 

 


MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, basın özgürlüğünün aynı zamanda toplumun özgürlüğü olduğunu, demokrasilerin görevinin bu özgürlük ortamını sağlamak olduğunu belirterek,   “Çağdaş, demokratik toplumlarda halkın haber alma, gerçekleri öğrenme hakkı sadece ve sadece özgür basının varlığıyla mümkündür.  Bu düşüncelerle; bedeli ne olursa olsun gazetecilikten vazgeçmeyen, işsiz bırakılan, çalıştırılmayan ama meslek onurunu koruyan tüm basın emekçilerini selamlıyor, saygılarımı sunuyorum ve bir kez daha gazeteciliğin suç olmadığını ifade ediyorum” dedi.


MANAVGAT BELEDİYE BAŞKANI SÖZEN
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen mesajında, "Basının işlevini yerine getirebilmesi, özgür çalışma ortamı sağlanmasının yanı sıra meslek etiğinin her şeyin üstünde tutulması ve doğru, ilkeli, nesnel, kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışının benimsenmesiyle doğru orantılıdır. Ulusal Kurtuluş Savaşı'mızda da önemli görevler üstlenen basın, Cumhuriyet'in ilanıyla birlikte yapılan atılımlarla daha da önemli bir konuma gelmiş, ülkemizin gelişme ve demokratikleşme sürecine önemli katkılar yapmıştır. Nitekim Atatürk de, 'Türkiye basını, milletin gerçek ses ve iradesinin doğduğu yer olan Cumhuriyet'in etrafında çelikten bir kale oluşturacaktır. Bu gerçeği milletin kulağına, milletin vicdanına gereği gibi eriştirmede basının vazifesi çok ve çok mühimdir' diyerek basın çalışanlarının Cumhuriyet'in korunması konusundaki önemini o yıllarda üstüne basa basa vurgulamıştır. Bugün de hiçbir şey değişmemiştir" sözlerine yer verdi.

 

 

KEMER BELEDİYE BAŞKANI GÜL
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeniyle yayınladığı mesajda, "Yasama, yürütme yargı organlarının ardından dördüncü kuvvet olarak nitelendirilen basın demokrasinin de vazgeçilmezidir. Mesleğini onurlu ve tarafsız bir şekilde sürdüren gazeteciler, aynı zamanda milletimizin ortak vicdanının sesi olmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın emekçilerinin 2019 yılında daha özgür şartlarda çalışmalarını diler ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım" ifadelerini kullandı.

 

 

CHP İL KADIN KOLLARI BAŞKANI  NİLÜFER DEVECİ
CHP İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajında, "Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden tüm gazetecilerin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" dedi.
SGK İL MÜDÜRÜ NEJAT DENİZ
SGK İl Müdürü Nejat Deniz 10 Ocak mesajında , "Tüm güzide basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü'nü kutlar, habere ulaşma ve haberi kamuoyuna ulaştırma çabanızda başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.
BÖCEK VE MECEK’TEN ÇİÇEKLİ KUTLAMA
Konyaaltı Belediye Başkanı / CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek ile İYİ Parti Serik Belediye Başkan Adayı Yusuf Mecek, gazetemize çiçek göndererek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: