Antalya
09.01.2019
A
GÜNCEL , SEKTÖR
ANFAŞ’ta iki dev fuar
ANFAŞ’ta iki dev fuar

ANFAŞ Hotel Equipment 30. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile ANFAŞ Food Product 26. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, 16-19 Ocak’ta yapılacak

  Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde ANFAŞ) 16-19 Ocak tarihlerinde düzenlenecek ANFAŞ Hotel Equipment 30. Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile ANFAŞ Food Product 26. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı için geri sayım başladı. ANFAŞ’ta yapılan fuarın tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve turizm birliklerinin temsilcileri katıldı.

 


432 FİRMA 3500 MARKA
ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, fuarda 50 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.  432 katılımcıyı, yurtiçinde 81 ilden, yurtdışından ise 36 ülkeden 50 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi beklediklerini belirten Bıdı, 45 milyon dolarlık ticaret hacmi oluşturmayı beklediklerini söyledi.  Bıdı, fuarlar sayesinde konaklama, ağırlama, gıda ve içecek sektörünün tüm paydaşlarının, tek çatı altında buluşarak iş potansiyelini ikiye katlama fırsatı yakalayacağını belirterek, “2019 turizminin temellerinin atılacağı fuarlarımıza katılımcı firmalar yoğun ilgi gösterdi. Bu yıl, iki fuarımızda toplam 432 firma, 3 bin 500’ün üzerinde markasını sergileyecek " dedi.

 


50 BİN PROFESYONEL ZİYARETÇİ
36 ülkeden binin üzerinde profesyonel ziyaretçi ve alım heyetini katılımcılarla bir araya getireceklerini belirten Bıdı, “Katılımcılarımız, ANFAŞ’ın ziyaretçi çalışmaları sonucu yurt içinde 81 ilden otel yatırımcıları, otel yöneticileri, satın alma müdürleri, spa merkezleri, iç mimarlar, müteahhitler, kamu yetkilileri, şef ve aşçılar, zincir market yetkilileri, kafe ve restoran sahipleri, gıda toptancıları, perakendeciler, öğretmen evleri, polis evleri, askeriye, resmi kurum ve sosyal tesis işletmeleriyle bir araya gelecek. Bu yıl yurt içi ve yurt dışından toplam 50 bin profesyonel ziyaretçiyi fuarımızda ağırlamayı hedefliyoruz" dedi.

 


 
2023 HEDEFİ REVİZE EDİLECEK
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, turizmin olması gereken yola doğru yol aldığını belirterek, “Arada iniş-çıkışlar olabilir. Türkiye turizmdeki gücünü çok hızlı bir geri dönüşle ispat etti. 2008 yılında Antalya’da rekorlar kırdık. Ülkemizin 2023 hedefleri var. Bu hedefleri kısa süre içinde revize edeceğiz. 2023 yılında muhtemelen 60-70 milyon rakamına ulaşacak. Dünyanın en önemli destinasyonlarından biri olacak. Yan sanayilerin hepsi bu sektörle birlikte gelişecektir. Biz sektörlerdeki yerli ürünleri kullanmanın yanında ihraç eden konuma geldik. Bu tür organizasyonları tüm bileşenler adına sonuna kadar desteklemeliyiz. Buranın buluşma noktası olması gerekir" dedi.
Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: