Antalya
05.01.2019
A
GÜNDEM , GÜNCEL
CHP’de eğilim yoklaması iptal edildi
CHP’de eğilim yoklaması iptal edildi

 

CHP Muratpaşa ve Konyaaltı Belediye Meclis Üyeliği adaylığı için yapılacak olan eğilim yoklaması, genel merkez kararı ile iptal edildi. Gerekçe olarak da İyi Parti ile ittifak görüşmelerinin devam etmesi gösterildi.

 

CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun 17 Aralık 2018 tarihine aldığı karar uyarınca belediye meclisi üyelikleri için talep edilen yerlerde 12 -13 Ocak tarihlerinde eğilim yoklaması yapılacağı açıklanmıştı. Bu kapsamda Antalya’nın Muratpaşa ve Konyaaltı ilçelerinde meclis üyelikleri için sandığa gitme hazırlıkları başlamıştı.  Konyaaltı’nda 29, Muratpaşa’da ise 59 meclis üyesinin yarışacağı eğilim yoklaması, İyi Parti ile ittifak görüşmelerinin devam etmesi gerekçesiyle iptal edildi.

GEREKÇE: İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ

CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı, Muarrem Erkek ve CHP Genel Sekreteri Mehmet Akif Hamzaçebi’nin imzası ile il ve ilçe örgütlerine gönderilen yazıda, “Antalya ili ittifak görüşmeleri dahilinde olduğundan ve ittifak görüşmelerinin sürdüğü yerlerde eğilim yoklaması yapılamayacağından bu yerlerde eğilim yoklaması yapılması talebi uygun görülmemiştir” denildi. Genel merkezin bu kararı eğilim yoklamasına katılacak bazı meclis üyeleri tarafından tepkiyle karşılandı. MÜZEYYEN YÜCE 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: