Antalya
05.01.2019
A
GÜNCEL , SPOR
Korkmaz: Sezonu tamamlamak istiyorum
Korkmaz: Sezonu  tamamlamak istiyorum

Ligin ilk yarısında beklenenden daha başarılı olduklarını belirten Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “İlk amacım sezonu Antalyaspor’da bitirmek ve önümüzdeki sezon Antalyaspor’un Süper Lig’de mücadele etmesi. Ülkemizde uzun vadeli program yapamıyorsunuz” dedi.

 

 

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, kamp yaptıkları otelde yaptığı açıklamada, sezona zor şartlarda başlamalarına rağmen birbirine bağlı karakterli oyuncu grubuyla ilk yarıyı üst sıralarda bitirdiklerine değindi. Futbolcularının saha içi ve saha dışında birlik ve beraberliğinin maçlara da yansımasının güzel sonuçlar ortaya koyduğunu vurgulayan Korkmaz, "Düşündüğümüzün üzerinde puan aldık. Bu son derece sevindirici. Ancak asıl lig ikinci yarı başlıyor. Sezonun ikinci yarısı gerçekten zor geçecek. Mücadele üst seviyede olacak. Rakiplerimize göre mücadelemizi üst seviyeye çıkarmamız, daha çok koşmamız lazım" diye konuştu.

 

 

BU SENEYİ GEÇMEMİZ LAZIM
Kampta ilk yarıyı değerlendirip, analiz sonuçlarına göre çalışma yapıp, ikinci yarı daha iyi olmaları gerektiğini vurgulayan Korkmaz, takımının hedeflerini şöyle anlattı: “Ben hep gerçekçiyim. Zorluğumuz devam ediyor. Zor bir süreçteyiz ve bu seneyi iyi geçmemiz lazım. Bir sene sonra Antalyaspor'un ligde var olduğunu göstermemiz lazım. Geçiş sürecinde her anlamda zorluklar olacak. Dışarıdaki olumsuzlukların takıma yansımaması lazım. Zorluğun üzerinden gelmek için uğraşacağız. Bunu yapabilmek için zihinsel ve fiziksel olarak sabırlı, çok güçlü olmamız lazım."

TRANSFERDE NET BİR ŞEY YOK
Transfer çalışmaları hakkında kulüp başkanı Ali Şafak Öztürk ile görüşmeler yaptığını anlatan Bülent Korkmaz, ligin ilk yarısında kazanılan 27 puanı takımdaki oyuncularla elde ettiklerine dikkati çekerek, "Her teknik direktör transfer ister. Bütün takımların ekonomi anlamında zorlandığını görüyoruz ve bu güçlüklere çözüm yolu bulmaları lazım. Transfer olarak daha net bir şey yok. Çözülmesi gereken şeyleri çözdüğümüzde olup olmadığını hep birlikte göreceğiz" şeklinde konuştu.

UZUN VADELİ HEDEFLER
Teknik direktörlük kariyerini ve hedeflerini değerlendiren Bülent Korkmaz, açıklamalarını şu sözlerle tamamladı: "Daha başarılı olduğumuz söylenemez. Sezon sonunu burada bitirip istediklerimizi elde edersek, o zaman başarılı oluruz. Takım olarak da kulüp olarak da iyi gidiyoruz diyebilirim. Teknik direktörlüğe başlarken hep hedefim, düşüncem vardı. İlk hedefim uzun vadede bir takımda çalışmaktı. Türk futbolunun yapısı, bakış açısıyla bunu gerçekleştiremedim. Artık uzun vadede hiçbir şeye bakmıyorum. Ben şu anda bulunduğum ortamda takımı nereye getirebilirim, hedefinin üzerine taşır mıyım ona bakıyorum. Şu an hedefim Antalyaspor'da sezon sonu bitiren bir teknik direktör olmak istiyorum. Benim için hedef bir dahaki sene de Antalyaspor'un Süper Lig'de olması."
DHA

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: