Antalya
05.01.2019
A
GENEL , GÜNCEL , POLİTİKA
İyi Parti, Antalya’da 4 ilçe başkan adayını açıkladı. Bir kadın aday var
İyi Parti, Antalya’da 4 ilçe başkan adayını açıkladı. Bir kadın aday var

CHP ile ittifak görüşmeleri devam ederken 7’si il olmak üzere 99 belediye başkan adayını açıklayan İyi Parti, Antalya’da da 4 ilçe belediye başkan adayını kamuoyuna sundu.

SERİK’TE YUSUF MECEK

24 Haziran Genel Seçimlerinde yüzde 27 oy oranıyla ikinci parti olduğu Serik’te güçlü olan İyi Parti, belediye başkan adayını açıkladı. ANAP, 2'si Ak Parti'den olmak üzere 3 dönem Belek Belediye başkanlığı görevini yürüten ve geçtiğimiz aylarda İyi Parti’ye geçen Yusuf Mecek, İyi Parti’nin Serik Belediye Başkan adayı oldu.

 

 

MECEK’TEN İLK AÇIKLAMA                 

Mecek, adaylığının duyurulmasının ardından “İlçemiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını diliyorum. Benimle birlikte Serik’e hizmet sevdasında olan kıymetli dava arkadaşlarımla nasip olursa Serik’te İyi Parti’nin kazanması için gece gündüz çalışacağız. Kimsenin şüphesi olmasın ki Serik iyilerle kazanacak. Hak ettiği hizmeti ve değerli bulacaktır” açıklamasında bulundu.

ALANYA’DA ABDULLAH SÖNMEZ

İyi Parti’nin Antalya’ya da güçlü çıktığı ilçelerden biri Alanya. Genel seçimlerde Ak  Parti’nin aldığı yüzde 38.4’ü yüzde 20.9 ile takip ederek ilçede ikinci parti olan İyi Parti, ikinciliği aynı oy oranıyla CHP ile paylaşmıştı. İyi Parti’nin Alanya Belediye Başkan adayı eski Konaklı Belediye Başkanı ve Alanya Belediye Meclis Üyesi Abdullah Sönmez oldu. Sönmez, yakın zamanda MHP’den istifa ederek İyi Parti’ye geçmişti.

KORKUTELİ HASAN KARA

İttifak görüşmeleri devam ederken İyi Parti’nin aday çıkardığı bir diğer ilçe de Korkuteli. Genel seçimlerde AKP ve CHP’nin gerisinde kalan İyi Parti bu ilçede yüzde 15. 8 oy alarak üçüncü parti olmuştu. CHP ise, ilçede 21. 7 oy almıştı. İyi Parti’nin Korkuteli adayı Hasan Kara oldu.

 

 

GÜNDOĞMUŞ’TA KADIN ADAY

İyi Parti, Gündoğmuş’ta kadın aday çıkardı. 1966 yılında kurulan Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB)'ne bağlı odaların ilk kadın başkanı olan Sultan Çetin,  partinin Antalya’da gösterdiği ilk kadın aday oldu. Çetin, aynı zamanda Gündoğmuş Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı görevini de yürütüyordu. Genel seçimlerde AKP’nin aldığı yüzde 46. 1 oy oranını yüzde 20.8 ile takip eden İyi Parti, ilçede ikinci parti olmuştu.

GÖZLER AKSU VE KEPEZ’DE

Diğer yandan Kepez ve Aksu’da ittifak görüşmelerinin tıkandığı ifade edilirken, İyi Parti ve CHP’li yöneticilerin bugün bir araya geleceği belirtiliyor. CHP’nin Aksu Belediye Başkan adayı İsa Yıldırım’ı çekmesini isteyen İyi Parti, Kepez’de de kendi adayı ile seçime gitmek istiyor. MÜZEYYEN YÜCE

ANTALYA'DA İTTİFAK HENÜZ SAĞLANMADI

İyi Parti'nin açıkladığı 4 ilçe belediye başkan adaylarının ittifak görüşmeleri dahilinde açıklandığını ifade eden CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Antalya'da ittifakın 7-8 ilçenin İyi Parti'ye verilerek sonlanacağını düşündüklerini kaydetti. Antalya'nın genelinde henüz ittifakın tam anlamıyla sağlanamadığının da altını çizen Kumbul, "Bugün genel merkezde anlaşma sağlanamayan ilçeler hakkında görüşme olacak. Ama bugün biter mi, bilmiyorum. İttifak henüz sağlanamamış durumda ama bozulacağını da düşünmüyorum"  diye konuştu. Birkaç ilçe üzerinde uzlaşmanın henüz sağlanamadığını ifade eden Kumbul, bu ilçelerin Kepez, Aksu ve Kumluca olduğunu kaydetti. 

KEPEZ KARŞILIĞINDA İKİ İLÇE İSTENİYOR

CHP İl Başkanlığı olarak Antalya ile ilgili verileri genel merkeze aktardıklarını, bu aşamadan sonra son sözün  genel merkezde olduğunu hatırlatan Kumbul, "Oradan çıkacak karara göre sahaya inip çalışacağız. Kepez üzerinde bir anlaşmazlık söz konusu İyi Parti Kepez'i CHP'ye bırakmayı kabul ediyor ancak; karşılığında Aksu ve Kumluca'yı talep ediyor. Ben il başkanı olarak bunu kabul etmediğim için görüşmeler tamamlanamadı. Aksu'da biz adayımızı açıkladık. Kumluca'da da değerli iki adayımız var. Bizim Antalya'dan ilettiğimiz veriler ile bu iş çözülemiyor.  Artıktop genel merkezde. 6 ilçe İyi Parti'ye verilmiş durumda. Bu ittifak 7 ya da 8 ilçe ile tamamlanacak gibi duruyor. Bekliyoruz" dedi. 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: