Antalya
05.01.2019
A
GÜNCEL , YAŞAM
Antalya’ya yepyeni bir kent ağı projesi
Antalya’ya yepyeni bir kent ağı projesi

Antalya Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği öncülüğünde 17 kuruluş tarafından düzenlenen “SivilAnT® – Antalya Sivil Platformu” projesi bilgilendirme ve basın toplantısı yapıldı.

 Antalya Gazeteciler Cemiyet’inde gerçekleştirilen toplantıda, “Mali ve idari açıdan güçlü ve daha önce proje deneyimi olan sivil toplum kuruluşlarının geliştirecekleri ortaklıkları ve ağları destekleyerek, bu ortaklıklar ve ağlar vasıtasıyla kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirilmeyi hedeflemektedir. Hibe programı kapsamında 10 sivil toplum kuruluşu yaklaşık 4.300.000 Avro hibe desteği almaya hak kazanmıştır" ifadelerine yer verildi.

 


KENT AĞI OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYOR
SivilAnT-Antalya Sivil Platformu projesi, başta Antalya olmak üzere Batı Akdeniz bölgesindeki sorunların çözüm ortağı olmaları konusunda sivil toplum kuruluşları, akademik camia, yerel yönetimler, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör girişimleri arasında diyalog ve işbirliği platformu kurmayı hedefliyor. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarının kapasitelerini geliştirmek, sivil araştırmaları desteklemek, filantropiyi, aktif vatandaşlığı ve gönüllüğü teşvik etmek de projenin amaçları arasında yer alıyor. Ana faaliyetleri, etkinlikleri, toplantıları ve çalışmaları 9 farklı iş paketi altında toplanan SivilAnT® projesi başta STK’lar olmak üzere, kamu sektörü, özel sektör girişimleri, yerel yönetimler, üniversite öğrencileri, akademisyenler gibi toplumun farklı kesimlerine hitap edecek. SivilAnT® projesi paydaşlar arasında yatay ve dikey işbirliğinin gerçekleştirileceği bir “Kent Ağı” olma özelliği ile dikkat çekiyor. (Haber merkezi)

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: