Antalya
26.12.2018
A

Ligdeki bir çok takıma göre, sezona, kadro, mali tablo, yönetim gibi konularda handikaplı başlayan Antalyaspor, neredeyse ilk 11’inin yarısının sakatlık ve kart cezalısı olduğu maçta Fenerbahçe ile golsüz berabere kalarak 17 maçlık ilk devreyi 27 puanla 6. Sırada tamamladı. Formsuz rakibinin son dakikaları bir kişi eksik tamamladığı maçta 1 gol atıp kazansa, 29 puan yapıp, 2,3,4 ve 5.sıralardaki takımlarla aynı puana ulaşıp, tabloda bir nevi 2. sıraya kurulacaktı..

    Diego ve Celutska’nın yokluğunda geri dörtlüde Bahadır ve Cissokho’ya görev veren Bülent Hoca, savunmanın önünde yine Chico’ya rakibi karşılama görevini verdi. Ne var ki sakatlık ve cezalılardan kevgire dönen takım, 19. dakikada rakibiyle yükseldiği hava topunda burnu kırılarak ambulansla hastaneye kaldırılan Chico’nun da eksilmesiyle iyice geriye yaslandı. Daha becerikli oyunculara sahip bir rakip karşısında skoru 0-0’da tutmak bu kadar kolay olmayabilirdi. Bu şartlarda 1 puan iyidir, kazanımdır.

  Bülent Hoca savunmanın bel kemiği olan Diego ve Celutska eksik olunca orta sahayı kalabalık tutmak ve rakip atakların dengesini bozmak için orta sahayı ayağı top yapan ve mücadele gücü yüksek oyunculardan kurdu. Hakan, Yekta, Zeki, Serdar ve Chico’nun yerine giren Harun mücadele anlamında bütün iyi niyetlerini sahaya yansıtsalarda, geri ve yan pas alışkanlıklarından kurtulamamalarından mı yoksa taktik gereği midir bilemiyorum, alınabilecek 3 puan ihtimalini çok düşürdü. Mevlüt’ün yokluğunda hücumda yalnız kalan Doukara top almak için zaman zaman neredeyse savunmaya kadar geldi. Sakatlıktan yeni çıkan bir oyuncu gibi değildi. Savunmada da yan yana oynayan ve nasıl oynayacaklarını merak ettiğim Salih Dursun ve Bahadır pozisyon hatası yapmadan maçı bitirdiler.

     Beklenilenin üzerinde bir puan ve özellikle deplasman galibiyeti sayısı ile ilk devre bitti. Daha önce düşülen transfer hatalarına düşülmeden, öncelikle mevcut oyuncuların içeride olan ücretlerinin ödenmesi ilk iş olmalıdır. Daha sonra, varsa bütçe, ekonomik ve nokta transferlerle kadro güçlendirilmeli ve bir yandan Türkiye Kupası’nda da yoluna devam eden takımın iki kulvarda da yarışabilmesi sağlanmalıdır.

   Güzel haberler alacağımız bir lig arası olur umarım..

      

Paylaş
ETİKETLER:
Yok