Antalya
26.12.2018
A


            Antalyaspor ilk yarıyı 27 puanla 6.sırada bitirdi. BJK'nin üstünde, GS’nin  2 sıra altında. Bu takımların halen şampiyonlukta iddiaları var. Peki bu başarının sırrı ne? Takım da yıldız yok. Pahalı transfer yok, Hemen hemen geçen seneki kadro. Yönetim başlarda sıkıntılıydı. Eski ve yeni yöneticiler birbirleri aleyhinde basına demeç üstüne demeç veriyorlardı. Teknik heyet de dünya yıldızı değil. Ne oldu da bu büyük başarı yakalandı. İzah etmeye çalışayım.
     Büyük ATATÜRK'e soruyorlar kurtuluş savaşını başlatacağı esnada 'Bu Milleti kim kurtaracak?' Büyük kurtarıcının verdiği cevap 'Milletin azim ve kararlılığı'. İşte hepimizin günlük yaşantımızda yolunda yürümemiz gereken şiar bu şiar. Antalyaspor da bu şiardan
hareket etti ve başardı. Azim; yılmadan, usanmadan çalışmak, kararlılıkta başarıya inanmak ve bu uğurda mücadele etmek demek. Takımımız gerçekten de azimli ve kararlıydı. İşte başarının sırrı bu.
      Fenerbahçe maçına gelince; önüne gelenin yendiği FB’yi yenemedik. Sağlık olsun. Yenilmedik ya. Hatta Fenerbahçe’yi Antalya stadından Fener kümeye tezahüratıyla uğurlamak en az yenmek kadar zevkliydi. Maçta heyecan veren tek pozisyonumuz vardı o da Drole’nin pozisyonu. Sanıyorum hoca bu oyuncuya ikinci yarı daha çok şans verecek. Evet teşekkürler Başkan, teknik heyet ve kulüpte görev alan herkes. İkinci yarıda da aynı azim ve kararlılığa devam. İyi haftalar. Hoşça kalın.

Paylaş
ETİKETLER:
Yok