Antalya
26.12.2018
A
POLİTİKA
Belin'den Uysal'a sert eleştiri
Belin'den Uysal'a sert eleştiri

Ak Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin, CHP'nin yeni dönem için de aday gösterdiği Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın, ilçe hakkındaki projelerini anlattığı konuşmaya tepki gösterdi. 

Belin, “Uysal’ın konuşması Muratpaşa’nın maalesef vizyon yoksunu, çapsız bir belediyecilik anlayışıyla yönetilmeye çalışıldığının adeta bir itirafı olmuştur. Başkan Ümit Uysal söz konusu konuşmada özetle en temel belediyecilik hizmetlerini bile sanki bir büyük başarıymış gibi anlatırken kullandığı bazı ifadeler ile aslında kendi içinden geldiği ve mensubu olmakla övündüğü hareketi farkında olmadan eleştirmiş, kendi kendisiyle çelişmiş yani kep düşmüş kel görünmüştür" ifadelerine yer verdi.

 

ÇAPSIZ, HAMASİ, İÇERİKTEN YOKSUN...

"Söz konusu konuşma genel hatlarıyla tamamen kaba bir üslupla çapsız, hamasi, içerikten yoksun, birleştiricilikten tamamen uzak ayrıştırıcı ve saldırgan bir çizgide sürmüştür. Bunu değerli kamuoyunun değerlendirmesine bırakıyoruz" diyen Alparslan Belin, "Bir belediye zaten çevre temizlik ve düzenlemeleri, asfaltlama, sosyal-kültürel faaliyetler ve benzeri pek çok temel hizmeti yapmakla mesuldür. Başkan Uysal bu temel belediyecilik hizmetlerini bile adeta büyük bir başarı hikayesi yazılmış gibi lanse etmekten çekinmemiştir.  Yine Başkan Uysal göreve geldiklerinde pazar yerlerinde kaos olduğunu, işgallerin dizboyu olduğunu, ilk iş olarak bunları düzelttiklerini, yine önceki dönemlerde İmar Planı hukukuna uyulmadığı için Muratpaşa’nın her yerinin adeta mezbeleliğe döndüğünü  ifade ederken son 4 dönemdir yine kendisi gibi CHP’li bir başkanın Muratpaşa’yı yönettiğini herhalde unutmuş olacak diye değerlendiriyor, bunu da kamuoyunun değerlendirmesine sunuyoruz" dedi.

 

MURATPAŞA’DA  AK PARTİLİ BELEDİYECİLİK

"Derneklere ücretsiz yer tahsisi yaptıklarını iddia ettiği Abdullah Sevimçok Sivil Toplum Merkezi’nde son dakika kararıyla her dernekten yılda 3 bin TL ortak giderler bahanesiyle para toplanması kararına hiç değinmemesini de dikkatlere sunuyoruz. Turunç Masa hizmetinden bahseden Uysal, nüfusu zaten 500 bin civarında olan Muratpaşa’da 498 bin vatandaşın bu masaya başvurduğunu ifade etmiş; bu da adeta başarısızlığının bir itirafı olmuştur" diyen Belin, "Büyükşehir için aday olmak istediğini dile getiren eğer aday gösterilmezse Muratpaşa’ya da aday olmayacağını açıklayan Ümit Uysal’a Muratpaşalı’nın gereken cevabı mutlaka vereceğini biliyoruz. Kendisini şimdiden uyarıyoruz; Muratpaşa’yı istemeyen başkanı Muratpaşalı da istemeyecektir. 31 Mart 2019 Muratpaşa’nın Ak Partili belediyecilik anlayışıyla tanışacağı bir dönüm noktası olacaktır" diye konuştu.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: