Antalya
24.12.2018
A
POLİTİKA
Muratpaşa’da coşkulu buluşma
Muratpaşa’da coşkulu buluşma

MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, partisinin Muratpaşa İlçe Başkanlığı ziyaretinde, "Biz sadece Muratpaşa için çalışmıyoruz. Biz Türkiye için idealimiz olan, hayalimiz olan örneği sergiliyoruz. Türkiye'ye layık gördüğümüz medeniyet ortalamasını ifade ediyoruz" dedi.

CHP tarafından yeniden aday gösterilen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, seçim çalışmalarını partisinin Muratpaşa İlçe Başkanlığı ziyaretiyle başlattı. Coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleşen buluşmada Uysal'ı CHP Antalya milletvekilleri Çetin Osman Budak, Aydın Özer, Rafet Zeybek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Semih Esen, Gazipaşa Belediye Başkan Adayı Mehmet Yılmaz, Aksu Belediye Başkan Adayı İsa Yıldırım, CHP ilçe başkanları ve eşi Ümran Uysal yalnız bırakmadı.

 

HİZMETLER ARTARAK DEVAM EDECEK

CHP'li gençlerin "İşte örgüt, işte başkan" tezahüratları arasında konuşan Uysal, beş yıllık çalışmalarıyla ilgili aktardığı bilgilerin ardından, “Bunları hep beraber başarıyoruz. Bir anlayış başarıyor. Hiçbir hizmetimiz laf olsun, sembolik olsun diye değildir. Bizde hepsi binlerle yapılır ve aynı koşulları taşıyan herkesin ulaşabilmesi sağlanır. Bu hizmetlerin tamamı artarak devam edecek" dedi.

 

ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARMAYA GEREK YOK

"Bu bir anlayıştır. Şapkadan tavşan çıkarmaya gerek yok. Ben EXPO Kulesi’ni her gördüğümde şapkadan tavşan çıkaran kamu yönetimi anlayışını görüyorum. Milletin vergileriyle şapkadan tavşan çıkarıyorlar ama ihtiyaçlar duruyor. İşte Boğaçay projesini de gördük. İhtiyaçlara dönük, milletin parasını millete harcayan belediyecilik burada" diyen Ümit Uysal,  “Biz sadece Muratpaşa için çalışmıyoruz. Biz Türkiye idealimiz için, hayalimiz olan örneği sergiliyoruz.  Türkiye’ye layık gördüğümüz medeniyet ortalamasını ifade ediyoruz. Nasıl bir Türkiye hayal ettiğimizin ifadesini ortaya koyuyoruz. O yüzden geceleri uyumuyor ve çok çalışıyoruz. Biz bunu yapmaya devam ettiğimiz sürece onlar da bizden öğrenmeye devam edecek. Muratpaşa’mızda hiçbir insanımız bizim ötekimiz değil. Bütün insanlarımızın oyuna talibiz” diye konuştu.

 

ASFALTIN KRALINI YAPARIZ

"5 yıl önce, göreve başlarken ilçenin cadde ve sokaklarından geçen insanlarımız, Muratpaşa’da olduğunu anlayacak, hissedecek hale gelene kadar çalışmaya söz verdik. 5 yılda 100 milyon liralık yatırımla 287 kilometre sıcak asfalt çalışması gerçekleştirdik" diyen Uysal, “Bir ana yollara bakın bir de Muratpaşa’nın ara yollarına bakın. Güya bunlar asfalt şampiyonu.  Biz yaparsak asfaltında kralını yaparız. Çünkü harcından çalmayız” dedi. 

 

BİZİ DAHA ÇOK ÖRNEK ALIRLAR

Ulusal ve uluslararası birçok ödüle de layık görülen Çevreci Komşu Kart Projesi’ni de hayata geçirdiklerini, şu anda 25 bin evin Komşu Kart projesiyle entegre olduğunu belirten Uysal, “Cumhurbaşkanlığının himayesinde yürütülen ‘Sıfır atık’ projesi var. ‘Örneği var mı?’ diye sorduklarında Muratpaşa Belediyesini örnek göstermek durumunda kalıyorlar. Daha çok örnek gösterirler bizi, çok” diye konuştu.

 

KIRCAMİ İÇİN MÜCADELE SÜRECEK

En çok emek sarf ettiği çalışmalardan birinin Kırcami bölgesine ilişkin imar planları olduğunu; ancak son aşamada planın bir mahkeme kararıyla bekleme sürecine girdiğini belirten Başkan Uysal “Buradan geri dönüş yok. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kırcami imar planının çıkmasında büyük kamusal, toplumsal yarar vardır.  Büyük sosyolojik yarar vardır. Bunun takipçisi olacağız” dedi.

 

DİĞER KONUŞMALAR

Toplantının açış konuşmasını yapan CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul 31 Mart seçimi için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirterek “Kimse çekinmesin, korkmasın, ‘Bizim kullandığımız oylar sandıktan farklı çıkar’ diye düşünmesin. O sandıktan oyun değişmeden çıkmasını sağlamak bizim görevimizdir” dedi. CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak da konuşmasında, “Ümit Uysal’ın geride bırakmaya hazırlandığı 5 yıl onurla ve şerefle geçirilmiş bir süredir. Sayın Uysal, Muratpaşa’da sosyal demokrasinin bayrağını göndere çekmiş, Antalya’ya, Antalya’dan Türkiye’ye çok güzel mesajlar vermiş yaptığı projelerle ses getirmiştir” ifadelerine yer verdi. Uysal, CHP Muratpaşailçe başkanlığının ardından İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç’i de makamında ziyaret etti.  Mustafa KOÇ

 

KUTU KUTU KUTU...

 

Ulusal yarışma'yı yaparız

 

26 Ekim’de hizmete açılan Türkan Şoray Kültür Merkezi’nin Altın Portakal Film Festivali’nin ilk ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünün sahibi Şoray’ın adını taşıdığını söyleyen Ümit Uysal, "Türkiye’nin parçası olduğu coğrafyada bir 20’nci yüzyıl sanatı olan sinemayı 55 yıldır destekleyen başka bir festivalin bulunmuyor. Bunun kıymetini anlayacak çapta olmadıkları için ulusal film yarışmamızı kaldırdılar. Biz de kültür merkezimize Türkan Şoray’ın adını verdik. Ulusal film yarışmamız şu ve bu şekilde devam edecek. Şu anda koymadıysak, nedamet getirsinler, akılları başlarına gelsin, üzüm yiyelim bağcıyı kovmayalım diye yapmadık. Ama biz buradayız ve ulusal film yarışmamız devam edecek” dedi. Mustafa KOÇ

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: