Antalya
22.12.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
OSB'nin enleri ödüllendirildi
OSB'nin enleri ödüllendirildi

 

 ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB), 2017 yılı en başarılı firmaları ödüllendirildi. 13 kategoride 47 firma ile yılın duayen iş insanları ve onur-saygı ödülleri verildi.

Antalya OSB İdari Hizmet Binası'ndaki ödül törenine Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, İl Jandarma Komutanı Tuğg. Tekin Aktemur, Emniyet Müdürü Murat Ulucan, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ATSO, ANSİAD, BAİB gibi iş dünyasının önemli kurumlarının başkan ve yöneticileriyle OSB'li iş insanları katıldı. Törende en yüksek kurumlar vergisi ödeyen, en yüksek satış hasılatı, en yüksek ihracat, en yüksek yatırım, en yüksek istihdam ve en yüksek kadın istihdamı yapan toplam 47 firma ve sanayici, 13 kategoride ödüllendirildi. Yılın duayen sanayicisi ve onur ödülleri de verildi.

SANAYİCİLERİN HEPSİ BİRER KAHRAMAN

Tüm sanayicileri ve ödül alanları kutlayan Vali Münir Karaloğlu, “Türkiye hedefleri olan bir ülke. Son 15-20 yıldır çok önemli başarı hikayeleri yazan ve geleceğe dönük çok önemli hedefleri olan bir ülke" dedi. Üretmeden kalkınma olamayacağına işaret eden Vali Karaloğlu, “Sadece tüketerek, inşaat sektörüne yatırım yaparak bir ülkenin büyümesi mümkün değil. Onun için sanayicilerimiz bizim için çok kıymetli, hepsi birer kahramandır ve bu kadar sıkıntıya rağmen üretime devam etmek kahramanlıktır. Antalya OSB Türkiye'de önemli OSB'lerden biridir. Altyapısı, çevresi, yolları, arıtmasıyla, düzgün ve iyi yönetilen OSB'lerden biridir. Bölgemizi büyütmeye çalışıyoruz. OSB'nin kendi öz kaynaklarıyla 280 dönüm önemli bir kamulaştırmayı gerçekleştirdik ama herkesle rızaen anlaşmak mümkün değil. Anlaşma yapılanlar ödendi ama diğerleri mahkemeye gittik ve süreçleri devam ediyor. Mahkeme kararı sonrası kalan vatandaşların da parası ödenerek ilk bölümdeki 400 dönüm alanı planlayıp, acil ihtiyacı olan sanayicilerimize tahsis etme gayretimiz var" diye konuştu.

EKONOMİ YATIRIMLA BÜYÜR

Antalya'da üretime, ekonomiye katkı koyan herkesin çok kıymetli olduğunu ve gurur duyduklarını belirten Menderes Türel ise şöyle dedi: “Antalya OSB gösterdiği gelişimle Türkiye'nin gururu olabilecek OSB'ler arasındadır. Ülkemiz çok önemli bir değişim ve gelişim sürecinden geçiyor. Buna siz sanayicilerimiz de önemli katkı sağlıyor. Bundan 70 sene önce Türkiye'nin gelişmesi yüzde 80-90 devlet yatırımlarıyla mümkündü ama bugün yüzde 90'ın üzerinde özel sektör yatırımlarıyla gerçekleşiyor. Özel sektörün sıkıntısız bir dönem yaşamadığını ömrüm boyunca aşağı yukarı görmedim. Hükümet, yerel yönetimler özel sektörün önünü açma gayretinde önemli çalışmalar yapıyor ve eğer böyle olmasaydı özel sektör yatırımları yüzde 90'ın üzerinde olmazdı. Antalya tarımı, turizmi, sanayisi ve ticaretiyle güçlü bir ekonomiye sahiptir. Antalya Türkiye'nin en yaşanılır rahat şehirlerinden biri. Ekonomi yatırımla büyür. Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya'da önemli yatırımlara imza atan bir kurumuz. Çöpten elektrik üretiyoruz, güneş enerjisinden elde edilen elektriği çiftçilerimiz ücretsiz kullanıyor, bir damla dahi arıtılmadan su denize verilmiyor. Bu yatırımlarımızla da sanayicimizin, iş insanlarımızın önünü açmaya çalışıyoruz." (DHA)

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: