Antalya
22.12.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Adaylarımızın arkasındayız
Adaylarımızın arkasındayız

Muhittin Böcek’in Konyaaltı Adayı Semih Esen’i istemediğine yönelik iddialara cevap veren CHP İl Başkanı Kumbul, “Adayları genel merkez belirliyor. Adaylardan kimsenin şikayetçi olmaya hakkı yok” dedi

 

CHP'nin Konyaaltı adayı olarak Semih Esen'i göstermesinin, CHP il yönetimi ile Büyükşehir adayı Muhittin Böcek arasında krize neden olduğu; Böcek'in Cansel Tuncer'in Konyaaltı adayı olması konusunda ısrar ettiği; Esen'in CHP İl ve Muratpaşa İlçe Yönetiminin baskısıyla Konyaaltı adayı yapıldığı, Böcek'le il yönetimi arasında bu nedenle gerilim yaşandığı iddia ediliyor. Konu hakkında açıklama yapan CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, "Adayları genel merkezimiz belirliyor. Adaylar, il başkanına sorarak belirlenmiyor. Belirlenen adaylardan kimsenin şikâyetçi olmaya hakkı yok. Biz şu ana kadar belirlenen tüm adaylardan memnunuz. Büyükşehirde olsun, ilçelerde olsun bütün adaylarımızın arkasındayız" dedi.

KONYAALTI ADAYIMIZ LİYAKAT SAHİBİ BİR İSİM

 

"Adaylarımızın belirlenmesi Gazipaşa'da eğilim yoklamasıyla, diğer ilçelerde genel merkez yoklamasıyla gerçekleşiyor" diyen Kumbul,  "Konyaaltı adayımız daha önce il başkanlığı yapmış, genel seçimlerde beşinci sıradan aday gösterilip, son gün çıkarılmış, örgütün güvenebileceği, liyakat sahibi, deneyim sahibi bir isim. Muhittin Başkan, genel merkezimiz tarafından, anketlerden önde çıkarak belirlendi. Adaylarımız parti meclisinden de geçti. Biz şu ana kadar belirlenen tüm adaylardan memnunuz. Büyükşehirde olsun, ilçelerde olsun bütün adaylarımızın arkasındayız. Adaylarımızın seçim kazanması için mücadele ediyoruz. 31 Mart'ta da seçimi kazanacağız" ifadelerini kullandı.

HERKES SAYGI DUYACAK

Genel merkezle görüştüğünü, ilçelerde ittifak konusunun tamamlandığını, Aksu ve Kepez'le ilgili görüşmelerin devam ettiğini belirten Ahmet Kumbul, "Hangi ilçede aday çıkarılacağının kararını genel merkez verecek. İyi Parti’ye verilirse şöyle olur, CHP'ye verilirse böyle olur diye bir durum yok. Genel merkezlerimizin verdiği karara herkes saygı duyacak" diye konuştu.  

SAHAYA ÇIKIP ÇALIŞACAĞIZ

"Bizim Aksu adayımız belirlendi. Bir gelişme oldu ki bu belirleme yapıldı, diye düşünüyorum. Kepez'in de Aksu'nun da İyi Parti'ye verildiği bilgileri doğru değil" diyen Kumbul, şunları söyledi: "Görüşmeler devam ediyor; genel başkan yardımcımız hafta sonuna kadar görüşmelerin biteceğini söyledi. Umarım hangi partimizde kalırsa kalsın bu iki ilçemiz de hayırlısıyla sonuçlanacaktır. Biz sahaya çıkıp çalışacağız. Kepez'de de Aksu'da da aday olmak isteyen birçok arkadaşımız var. Başvuru yapmayıp, gelişmelerle ilgili bizden haber bekleyen arkadaşlarımız da var. Kepez'e başvurusunu yapmış olan bir aday adayımız da var. Değerlendirmesini genel merkezimiz bize de sorarak, ama daha çok anketler ve diğer şekillerde araştırmalar yaparak belirleyip karar verecek. Şu anda net bir sonuca varılmadığını da biliyoruz. "   Mustafa KOÇ  

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: