Antalya
21.12.2018
A
EKONOMİ
ATSO İnovasyon Merkezi 'İNOVATSO' açılıyor
ATSO İnovasyon Merkezi 'İNOVATSO' açılıyor

 

 ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) içinde kurulan ATSO İnovasyon Merkezi (İNOVATSO) 26 Aralık'ta hizmete açılacak. ATSO Başkanı Davut Çetin, İNOVATSO'nun 26 Aralık Çarşamba günü saat 14.00'te törenle açılacağını kaydetti. Açılış dolayısıyla Avrupa İletmeler Ağı Projesi'nin katkılarıyla düzenlenecek konferansta dijital dünyanın fenomen ismi M. Serdar Kuzuloğlu'nun 'İyi Fikir Taze Yenir' konulu sunum yapacağını belirten Çetin, İNOVATSO'nun Antalya ve bölgesinde, girişimci adaylarının fikirlerini katma değer yaratacak marka ürünlere dönüşmesine aracılık edecek bir ön kuluçka merkezi olarak tasarlandığını söyledi.

 

MEKANİK, YAZILIM VE ELEKTRONİK ATÖLYELERİ

 

Davut Çetin, "Antalya 4.0 vizyonu çerçevesinde, yenilikçi ve katma değeri yüksek bölgesel girişimcilik ekosistemini oluşturmak amacıyla kurduğumuz ATSO İnovasyon merkezini Antalya'ya ve ülkemize kazandıracak olmanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. İnovasyon merkezimizde mekanik, yazılım ve elektronik atölyeleri oluşturduk. Ayrıca girişimciler için kübik ofislerimiz ve toplantılar için belirlenmiş alanlarımız mevcut" dedi. ATSO hizmet binasında 24 saat hizmet verecek İNOVATSO bünyesinde üç boyutlu yazıcıdan CNC tezgahına kadar pek çok ekipmanın girişimcilerin kullanımına sunulacağını kaydeden Davut Çetin, "İNOVATSO, fikirlerini geliştirmek, prototipe dönüştürmek isteyen ancak yeterli ekipmanı bulamayan veya yatırımcılarla bir araya gelemeyen girişimcilerin buluştuğu bir yer olacak. İNOVATSO'yu yenilikçi fikirler için bir başlangıç noktası olarak tanımlıyoruz, Antalyalı girişimcilerin fikirlerini markaya ve katma değeri yüksek ürünlere dönüştürdüğü bir platform olmasını umut ediyoruz. Önümüzdeki süreçte bu merkezin Antalya girişimcilik ekosisteminin önemli bir parçası haline geleceğine inanıyoruz" dedi.

 

SERDAR KUZULOĞLU'NDAN KONFERANS

 

İNOVATSO'nun açılış töreni kapsamında, KOBİ ve girişimcilerin uluslararası pazarlara açılmasını sağlamak amacıyla ATSO tarafından yürütülmekte olan Avrupa İşletmeler Ağı Projesi'nin katkılarıyla ATSO Atatürk Konferans Salonu'nda 26 Aralık Çarşamba günü saat 14.00'te M. Serdar Kuzuloğlu tarafından 'İyi Fikir Taze Yenir' konulu konferans gerçekleşeceğini de belirten Davut Çetin, "İNOVATSO'nun açılışı törenine tüm üyelerimiz ve hemşehrilerimiz davetlidir" dedi. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: