Antalya
19.12.2018
A
GENEL
Başkan Gül sel bölgesinde
Başkan Gül sel bölgesinde

KEMER'de 16 Aralık Pazar akşamı etkili olan kuvvetli yağış sonucu meydana gelen sel nedeniyle zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, "Belediyemizin tüm imkânlarını seferber ederek vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyoruz" dedi.

Kemer'de metrekareye 605 kilogram yağışın düştüğü 16 Aralık Pazar günü Ağva Deresi'nin taşması sonucu Kuzdere Mahallesi'nde birçok ev ve iş yerinde su baskınları yaşandı. Tekirova Mahallesi Cumayeri mevkisinde de bazı evleri ve iş yerlerini su bastı. Selin yaşandığı gece boyunca olay yerinde denetimlerini ve çalışmalarını sürdüren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, gündüz saatlerinde de sel bölgesini ziyaret ederek kuvvetli yağışın yol açtığı tahribatı inceleyip, mağdur olan vatandaşların durumlarını yerinde gördü.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Başkan Gül, "İlçemizde etkili olan şiddetli yağış sonrası zarar tespit çalışmalarımız devam ediyor. Belediyemizin tüm imkânlarını seferber ederek vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyoruz. Geçmiş olsun. Allah beterinden korusun" dedi. Başkan Gül'ün talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, ilçede mağdur olan vatandaşların yaralarını sarmaya başladı. Park Bahçeler Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sel nedeniyle su ve çamurla kaplanan bölgelerde geniş kapsamlı bir temizlik çalışması yapıyor. Çamur yığınları iş makineleri yardımıyla temizlenirken, ardından caddeler, sokaklar, evler ve bahçeler arozözlerle yıkanıyor. (DHA)

 

 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: