Antalya
13.12.2018
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Patron Muratpaşa halkıdır
Patron Muratpaşa halkıdır

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa, Kızıltoprak, Güzeloba, Meltem, Güvenlik ve Kızılarık Mahallelerinde bulunan 12 bin 210 metrekare genişliğindeki 7 parkın açılışını birlikte yaptı. Kızılarık Mahallesi Köroğlu Bulvarı üzerindeki Hakim Rauf Bey Parkı’nda yapılan açılış törende konuşan Uysal, “Muratpaşa’da yaptığımız her şey Muratpaşa halkının yaptıklarıdır.  Onların başarısıdır. Muratpaşa halkı yaptığımız işlerin sahibidir. Vatandaşa patronluk yok. Patron her zaman vatandaştır” dedi.  Törene, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, muhtarlar, meslek odası ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

'SİYASETİN GÖREVİ TOPLUMU BİRLEŞTİRMEKTİR'

"'Kimi seçersek seçelim çalacak’ diyen, hırsızlığı normalleştiren bir toplumun medeniyet kurma, çocuklarının geleceğini aydınlatma şansı yoktur. Bunu reddediyor ve bir medeniyet çekirdeği ihdas ediyoruz. Bu medeniyet çekirdeğini lafla değil, uygulayarak ortaya koyuyoruz. Bunu da Antalya’mıza, Türkiye’mize, dünyaya örnek gösteriyoruz” diyen Uysal,  şöyle konuştu: "Bizim 'mış gibi' yapan, işini nüvesini kenara koyup 20 kişiyle eğlenen 3 kişiyi paraşütle atlatan bir hizmetimiz yok. Bizim hizmetlerimiz aynı özelliği taşıyan herkese verilen hizmetler. Siyasetin görevi toplumu birleştirmektir. Televizyona çıkıp nara atıp, taraftarlarını bir kenara ayırıp, karşı tarafa hakaret edip, insanları takımlara kamplara bölüp, bu kamplar üzerinden iktidar üretmek değil Bir siyasetçinin vatanına yapabileceği bundan daha büyük kötülük yoktur. Ha vatanın coğrafyasını, ha insanını bölmüşsünüz. Zaten insanı böldünüz mü coğrafya kendiliğinden bölünür. Toplumun her kesimine bir nazarda bakmıyorsa, üç kuruşluk dünya iktidarı, üç kuruşluk çıkar için insanları kamplaştırıp birbirine kem gözle bakar hale getiriyorsan, o milleti bölmüşsün demektir. Coğrafyanın bölünmesi de gecikmez." 

 

 

HALKIN VERGİLERİYLE

Muratpaşa’nın Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı çerçevesinde İnsani Gelişme Vakfı’nın yaptığı araştırma sonucunda Türkiye’nin "Çok Yüksek İnsani Gelişme Düzeyi"ne sahip ilçelerinden biri olarak belirlendiğini ifade eden Ümit Uysal, “Muratpaşa’da yaptığımız her şey Muratpaşa halkının yaptıklarıdır.  Onların başarısıdır. Muratpaşa halkı yaptığımız işlerin sahibidir. Vatandaşa patronluk yok. Patron her zaman vatandaştır”  ifadelerini kullandı.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: