Antalya
13.12.2018
A
GÜNCEL , GÜNCEL
ANSİAD'ın vergi yıldızları
ANSİAD'ın vergi yıldızları

 

2017 yılı kurumlar ve gelir vergisi rekortmenleri ile döviz kazandırıcı hizmetlerde ilk üçe giren Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) üyesi iş insanları, ödüllendirildi.

 

ANSİAD'ın 2018 faaliyet yılı 19'uncu olağan toplantısı kapsamında 2017 vergilendirme döneminde Antalya ve Burdur'da ilk 100 sıralamasına giren ve 2017 yılındaki ihracatlarına istinaden döviz kazandırıcı hizmetler performansıyla ilk 3'e giren ANSİAD üyeleri takdir belgesiyle ödüllendirildi. Törene Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, Vergi Denetim Kurulu Antalya Başkanı Tamer Gündoğdu, Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nejat Deniz, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, BAİB Başkanı Hakkı Bahar, BAKSİFED Başkanı Abdullah Erdoğan, ANSİAD Başkanı Sadi Kan ve çok sayıda iş insanı katıldı.

BELGELERİ VERİLDİ

Kimyevi maddeler ve mamulleri sektöründe 2017 yılı ihracatı birincisi, demir ve demir dışı metaller sektöründe ise 2017 yılı ihracatı ikincisi olan Adopen Plastik ve İnşaat Sanayi A.Ş.'den Mustafa Sak ve ağaç mamulleri ve orman ürünleri sektörü 2017 yılı ihracatı birincisi AGT Dış Ticaret A.Ş.'nin sahibi Mehmet Semih Söylemez'e ödüllerini, TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik takdim etti. Hazır giyim ve konfeksiyon sektörü ihracat ikincisi Ral Tekstil A.Ş. sahipleri İmral- Ramazan Atılgan çifti, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörü ihracatı ikincisi Yüksel Tohum Tarım Sanayi ve Tic. A.Ş. sahibi Mehmet Yüksel, çelik ürünleri, iklimlendirme sanayi ile makine ve aksamları sektörleri ihracat ikincisi Cantek Proje A.Ş. sahibi Can Hakan Karaca'nın takdir belgeleri, ANSİAD Başkanı Sadi Kan tarafından verildi.

DİĞER ÖDÜL ALANLAR

Konaklama tesisleri döviz geliri 2017 yılı ihracatı üçüncüsü Sertaş Turizm Yatırım ve İşletmecilik A.Ş. Royal Wings Hotel adına Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Taş, halı ürünleri sektörü ihracatı üçüncüsü AHK Dekorasyon Ürünleri Ltd.Şti. sahibi Haldun Kilit, hububat sektörü ihracatı üçüncüsü AG Tohum San.Tic.A.Ş. sahibi Burak Gönen, makine ve aksamları sektörü ihracatı üçüncüsü AKE Asansör sahibi Çetin Keskin, meyve sebze mamulleri sektörü ihracatı üçüncüsü Antalya Yenigün Gıda sahibi Necmi Alpagot'a ödülleri, BAİB Başkanı Hakkı Bahar tarafından verildi. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: