Antalya
11.12.2018
A

Geçen hafta kendi evinde oynadığı zorlu Göztepe maçını kazanan Antalyaspor, son haftaların formda takımı Bursaspor’u da deplasmanda mağlup ederek, üzerindeki takımların da puan kayıpları ile haftayı 3.sırada tamamladı. Sezon başında Antalyaspor taraftarı dahil hiçbir otoritenin ligde kalmasına dahi ihtimal vermediği takımın, ilk yarının bitimine iki hafta kala bu konumda olması herkesi şaşırtıyor.

Ev sahibi takım taraftarının da desteğiyle maça hızlı başlamak istese de, sezon başından beri savunma özelliği ile ön plana çıkan ve geçen her hafta üzerine koyarak ilerleyen Antalyaspor, topu tamamen rakibe vermiş olsa da ilk yarı boyunca neredeyse kalesinde gol pozisyonu vermedi. Savunmada aksayan Chissoko’nun yerine Celutska’yı kaydırıp, onun bölgesine de Salih Dursun’u monte eden Bülent Korkmaz’ın savunmanın önünde de Chicko tercihi Bursaspor maçında neredeyse kusursuz bir savunma hattı oluşturdu. Geri dörtlü Bursaspor denemelerine geçit vermeyip, Serdar Özkan ve Mevlüt’de gününde olunca ilk yarı sonunda bu iki oyuncunun kişisel becerileri ile kazanılan iki gol maçı ilk yarıda bitirdi.

İkinci yarıya Mevlüt-Drole değişikliği ile başlayan Bülent Korkmaz, öncelikle skor avantajını korumak, hızlı hücumlarla da tabelayı değiştirmek istedi. Hocanın önceliği olan savunma güvenliğini maç boyunca sahaya yansıtan futbolcular bir deplasman galibiyeti daha alarak Antalya’ya döndüler.

Son 4 haftalık periyotta, Akhisar ve Erzurum gibi nispeten kağıt üzerinde çok zorlu olmayan iki takıma karşı kaybeden , Göztepe ve Bursaspor (deplasman) gibi daha zorlu maçları kazanan Antalyaspor’un, özellikle evinde kaybettiği Akhisarspor maçındaki 3 puanı puan durumuna her bakışımızda anımsayacağız. Umarım sezon sonunu çok kritik bir noktada bitirip, daha çok ah vah etmeyelim.

ALKIŞLAR 07 GENÇLİK’E

Her hafta Ülke’nin neresinde olursa olsun, Antalyaspor’un peşinden yüzlerce kişi ile giden 07 Gençlik taraftar grubu Bursa’da da takımı yalnız bırakmadı. Geçmişte Bursaspor taraftarı ile kanlı bıçaklı maçlar yaşanmasına rağmen birkaç yıl öncesinde Gürhan Güneyli liderliğinde Anadolu’nun bütün takım taraftarlarına dostluk eli uzatan grup, Bursaspor taraftarı ile de normalleşme sürecine büyük katkı koymuş, Antalya ve Bursa’da oynanacak maçlar öncesinde taraftarlar birbirlerini kahvaltı masalarında ağırlamış ve çok güzel görüntüler verilmesine vesile olmuşlardır.  Haftasonu oynanan maç öncesi de yine güzel görüntüler vardı. Bursaspor taraftarlarının başlattığı Yemen’e yardım kampanyasına da kayıtsız kalmayan 07 Gençlik, Bursa’da hem takımını destekledi, hem de Antalya’dan Bursa’ya, Yemen’e yardım kampanyasına destek için ellerinde erzak dolu onlarca koliyle gidip Bursaspor taraftarının yanında oldu. Kavgasız gürültüsüz ve ailelerin de rahatça girebileceği bir tribün yaratan grup, sosyal projeler ve diğer takım taraftarları ile geliştirdikleri ilişkiler ile örnek bir topluluk olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Darısı diğer takım taraftar gruplarının ve Türk futbolunun başına..

Mutlu haftalar..

Paylaş
ETİKETLER:
Yok