Antalya
08.12.2018
A
GÜNCEL
Geleceğin mühendisleri asfalt üretim tesisini inceledi
Geleceğin mühendisleri asfalt üretim tesisini inceledi

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Muratpaşa Belediyesi'nin asfalt üretim tesisi ve tesiste üretilen asfaltın kalitesini korumak için oluşturduğu laboratuvara inceleme gezisi yaptı

Muratpaşa'da son yılların en kapsamlı cadde ve sokak yenileme projelerini gerçekleştiren Muratpaşa Belediyesi'nin Mart 2016'da hizmete açtığı ve saatte 160 ton üretim kapasitesine sahip asfalt üretim tesisi, AÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimine devam eden 40 öğrencinin araştırma konusu oldu.

İNANILMAZ KOLAYLIK

Ulaştırma Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Dr. Sevil Köfteci ve öğrencileri, Döşemealtı'nda bulunan tesise yönelik düzenledikleri inceleme gezisinde devam eden asfalt üretimi ve Ekim 2017'de kurulan laboratuvar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yetkililer, Muratpaşa'da son 5 yıl içinde yaklaşık 2 milyon 700 bin metrekare alanda 550 bin ton asfalt çalışması gerçekleştirdiklerini söyledi. KDV hariç 1 milyon 680 bin liraya kurulan tesisin belediyenin devam eden cadde ve sokak yenileme çalışmalarında büyük bir hız kazandırdığını kaydeden yetkililer, acil müdahaleye ihtiyaç duyulan durumlar için inanılmaz kolaylık sağladığını da belirtti.

KALİTEYİ KORUYORUZ

Tesis bünyesinde laboratuvar kurulma çalışmalarının ise Ekim 2017'de tamamlandığını aktaran tesis yetkilileri, “Muratpaşa Belediye Başkanımız Sayın Ümit Uysal, hem tesisin hem de laboratuvarın kuruluş aşamalarını titizlikle takip etti. Burada gerçekleştirdiğimiz üretimde, kazı gibi dış müdahaleye maruz kalmadığı takdirde uzun yıllar dayanım ömrüne sahip bir kaliteyi korumaya çalışıyoruz" diye konuştu. (Haber merkezi)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: