Antalya
07.12.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
CHP Gazipaşa Adayı Mehmet Ali Yılmaz
CHP Gazipaşa Adayı Mehmet Ali Yılmaz

CHP’nin dün yapılan Parti Meclisi (PM) toplantısında Antalya'dan sadece Gazipaşa adayı belli oldu. CHP'nin Gazipaşa Belediye Başkan adayı geçtiğimiz hafta yapılan eğilim yoklamasından birinci çıkan emekli SGK Başmüfettişi Mehmet Ali Yılmaz oldu. 

 


CHP Gazipaşaadayının belirlenmesi için partililerin yoğun ısrarı üzerine seçimli eğilim yoklaması yapıldı.  CHP’lilerden bin 369 üyenin oy kullandığı Gazipaşa'da Ali Yılmaz, 398 üyenin desteğini alarak sandıklardan birinci çıkmayı başardı. Yılmaz'ın en yakın rakibi Murat Özçelik 377 oy alırken, diğer aday adayları Yavuz Çelik 262, Selçuk Özdemir 260, Hidayet Bilgiç 24, Ali Güzel ise 23 oy aldı.

 

MEHMET ALİ YILMAZ KİMDİR ?

1964 yılında Gazipaşa'nın Gökçesaray Köyü'nde doğan Mehmet Ali Yılmaz, Liseyi Antalya Lisesi'nde bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü'nden mezun olan; aynı üniversitenin Kent ve Çevre Bilimleri Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. Yurt dışı ve Türkiye’de "Sosyal Güvenlik ve Belediyeler” konulu tezler hazırlayan Yılmaz,  Sosyal Sigortalar Kurumu Teftiş Kurulu'nda sırasıyla  müfettiş yardımcısı müfettiş ve başmüfettiş olarak görev yaptı. Mehmet Ali Yılmaz, CHP'den aday adayı olması nedeniyle  geçtiğimiz ay SGK'daki başmüfettişlik görevinden istifa etti.

 

BÜYÜKŞEHİR 19 ARALIK'A KALDI

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Büyükşehir Belediye Başkan adayının açıklanmasının 19 Aralık'ta yapılacak PM toplantısına kaldığını, Manavgat ve Kemer dışındaki ilçe adaylarının ittifak görüşmelerine bağlı olarak açıklanacağını söyledi.  Mustafa KOÇ

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: