Antalya
04.12.2018
A

Antalyaspor, geçtiğimiz haftalarda Akhisar ve Erzurum gibi ligin dibindeki takımlara mağlup olmasına rağmen kendi evinde Göztepe gibi ligin diri takımlarından birini zor da olsa yenerek derin bir nefes aldı. Mağlup olması halinde puan durumunda orta sıralara kadar gerileyeceği bir haftaydı. Yine mağlup olması halinde, 3 haftalık mağlubiyet serisi üzerine sırasıyla Bursaspor ve Malatyaspor gibi zorlu rakiplerle deplasmanda oynayacak olması takım ve camianın sezon başındaki kadar olmasa da, hatırı sayılır bir umutsuzluğa itebilirdi. Takım da maça sanıyorum benim gibi düşünerek başladı.

 

İlk düdükten itibaren sezon başından bu yana alışık olmadığımız bir şekilde coşkulu ve istekli bir oyunla başladı Antalyaspor. Özellikle Diego ve Celutska’nın bindirmeleri hücum bölgesini güçlendirdi. Sol kanattan gelişen bir atakta Serdar Özkan’ın muhteşem vuruşu ile öne geçen Antalyaspor golden sonra yine o bildiğimiz coşkusuz, isteksiz, topu rakibe verip geriye yaslanan bir oyuna döndü.

 

İki haftalık mağlubiyet serisinden çıkıp, kazanmanız gereken bir maçta zorlu bir rakip karşısında  öne geçtikten sonra skoru korumaya yönelik bir oyun bir nebze kabul edilebilir ama takım istediğinde iyi oynuyormuş, bunu gördük. En azından ilk yarı boyunca kontrollü bir hücum oyunuyla ikinci gol aranıp bu kadar mahkum bir oyun ortaya konmayabilirdi.  Sahadaki oyuncuların mücadelesinden, azminden bundan daha iyi bir oyunla daha rahat galibiyetler alabileceğimizi görüyorum. 

 

Bülent Hoca çok güzel demeçler veriyor maç sonunda. Oyuncuların gönlünü alıyor. Taraftarını onore ediyor, gönlünü alıyor ama maç sırasında oyunu okuma noktasında eksikleri var ya da kafası bizlerden çok farklı çalışıyor. Benim gördüğüm, rakibe bir kere teslim olunca topu bir daha ayağınıza alamıyorsunuz. Oyuncu kabulleniyor. Göztepe’nin 2 tane çok net gol pozisyonu var ki, bir tanesi gol olsa 11 kişi geriye yaslanan, kontratak oynayan takımın maçı çevirecek ne psikolojisi kaldı ne de fiziksel dermanı. Göztepe bu sezon Antalya’ya gelmeden 6 maçta 5 mağlubiyet almış bir takım. Dış saha karnesi bu kadar kötü bir rakibe karşı bu kadar mahkum bir oyunu kabul edebilmek mümkün değil ama sanıyorum Tanrı iyi niyetli mücadele eden Antalyaspor’un kazanmasını istiyor. 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok