Antalya
05.12.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
Bin 900 yıllık özlem
Bin 900 yıllık özlem

CHP'den Konyaaltı Belediye Başkan aday adayı Sebahat Çevik, Perge'de yaşamış dünyanın ilk kadın belediye başkanı Plancia Magna'dan yaklaşık bin 900 yıl sonra kentte kadın belediye başkanı olmak istediğini belirtti

CHP'den Konyaaltı Belediye Başkan aday adayı Sebahat Çevik, Perge'de yaşamış dünyanın ilk kadın belediye başkanı Plancia Magna'dan yaklaşık bin 900 yıl sonra kentte kadın belediye başkanı olmak istediğini belirterek, “Anne şefkatiyle Antalya'nın çocuklarını kucaklamaya, kadın inceliğinde kente estetik katmaya ve cumhuriyet yurttaşı olarak tüm halkı hak ettiği nitelikte bir kente kavuşturmaya hazırım" dedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda Fen İşleri Dairesi Başkanlığı'ndan sonra yaklaşık 4,5 yıl Manavgat Belediyesi'nde başkan yardımcılığı yapan mimar Sebahat Çevik, 31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP'den Konyaaltı Belediye Başkanlığı'na aday adayı olan 3 kadın biri oldu. 10 yıllık belediye birikimini 27 yıldır yaşadığı Konyaaltı'na aktarmak istediğini belirten Çevik, herkesin dilediğince yaşayabileceği modern bir Konyaaltı inşa etmek için aday olduğunu vurguladı. Başarılı bir CHP belediyesini devralıp bayrak yarışında yükseltmek için aday olduğunu vurgulayan Çevik, “Liyakatimle eşitlikçi, işgalsiz ve rantsız belediyeciliğe hazırım" dedi.

PROJELERE SANATSAL ÖĞELER EKLEDİM

 

Sebahat Çevik, Konyaaltı'nda hayal edilen yüksek şehirciliği yaratmayı hedeflediğini belirterek, “Çağdaş bir kente ve uygar bir halka hizmet vermek için öncelikle yapılması gereken altyapı, ulaşım gibi rutin belediye görevleri ötesinde asıl hizmet unsurları kültür merkezleri, spor salonları, sağlık yapıları, öğrenci yurtları, dinsel yapılar, kent parkları, sanat alanları ve müzelerdir. Bir mimar olarak hizmet sürecimde bu tür yapıların proje, şantiye, ihale, yapım ve hatta işletim süreçlerinin tümünde defalarca doğrudan bulundum. Takip ettiğim yapısal projelerin tamamında yapının fonksiyonu dışında sanatsal öğeler yüklemeye çalıştım" dedi. (DHA)

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok
YAZAR: