Antalya
30.11.2018
A
ARŞİV , GÜNCEL
Tarım politikası yok
Tarım politikası yok

Growtech Fuarı kapsamında düzenlenen Sera Akademisi tanıtım toplantısında konuşan Başkan Ümit Uysal, sektörün tüm yükünün çiftçide ve işletmecide olduğunu belirterek, “Tarımda planlama ve politikamız yok” dedi

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 18’inci GrowtechEurasia Fuarı kapsamında düzenlenen ‘Sera Akademisi’ tanıtım ve protokol imza töreninde tarım sektörünün tüm yükünün işletmelerin, çiftçinin, üreticinin sırtında olduğunun belirterek, “Strateji yok, planlama yok, gelecek yok. Ortada bir genel kamusal ortak payda oluşturacak kurum yok. Kuracağımız Sera Akademisi’yle mevcut duruma bir parantez açmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

KAMU GÖLGE ETMESİN

Başkan Uysal, uzun yıllardır devam eden bu durumun sektörün ne yerel ne de genel kamu yönetiminden bir beklenti içine girmemeyi öğrettiğini söyledi. Başkan Uysal, şöyle konuştu: “Adeta işletmelerimiz ‘Kamu gölge etmesin başka ihsan istemiyiz’ duruşu içinde kendi kaderiyle yoluna devam ediyor. Hiçbir şekilde bizim üreticimizin ürün deseni oluşturmasında bunlar etkili olmuyor. Bu taramayı yapması gerekenler, hem pazarın hem de rekabet içinde bulunduğumuz üretim piyasaların durumunu çiftçimize raporlayıp stratejisi oluşturması gereken kurumlar işini yapmıyor.”

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: