Antalya
27.11.2018
A

       Antalyaspor'un sezon başından bu yana oynadığı oyun 'önce durdur, sonra vurabiliyorsan vur' taktiği. İlk haftadan beri boğuşulan sıkıntılar ve kadro derinliğine bakarak zaten hiç kimse şampiyonluk ya da ona yakın bir başarı beklemiyor ama ufak müdahaleler ile alınabilecek puan ve puanlar elimizden uçup gidince haliyle eleştiri olacak. Saha içindeki oyuncuların genelinin iyi niyetini ve arzusunu gözlemleyebiliyoruz ama yeterli olmadığı durumlarda teknik direktör faktörünün öne çıkması gerekiyor.

  

         Bülent Hoca futbolculuğu döneminde iyi bir savunmacı, iyi bir futbolcu ve kaptandı. Takımına da o yıllarından bir şeyler katmaya çalıştığını görebiliyorum. İyi savunma yapmaya çalışan, bu oyun yapısına monte edilmesi elzem olan kontraatak oyununu da zaman zaman iyi yapan bir takım yarattı ama özellikle deplasmanda, bizim gibi oynamaya çalışan takımlara karşı sıkıntı yaşıyor. Erzurumspor da, Antalyaspor karşısında kendi evinde olmasına rağmen önce gol yememek üzere bir oyun oynadı. Bunun yanında Antalyaspor'da takımın beyni Hakan Özmert de kart cezalısı olduğu için oyunda olmayınca gol atabilmek mucizelere kalmıştı. Ona rağmen gol olabilecek pozisyonlar da yakalandı ama final paslarında etkisiz olunca Akhisarspor'dan sonra bir maçı daha teknik direktör hatasıyla kaybettik. 

       

       Bülent Hoca'nın Maicon ısrarını düşünüyorum maçın son düdüğünden bu yana. Neden hoca, neden? Bir tane olumlu hareketi olmayan bu arkadaşta bu ısrar neden. Biz tribünde saçımızı başımızı yolduk. Bir sıkıntısı var da o yüzden böyle isteksiz ise konuşulsun bulunsun çözümü. Yoksa bu halde oynaması yedek bekleyen arkadaşlarına ve maç için 2500 km yol giden arkadaşlarıma haksızlık. Ne hücum ne savunma anlamında bir tane olumlu hareketi yok. Koşsam mı koşmasam mı der gibi gidiyor toplara. Gol yediğimiz pozisyonda yaptığı faul çok yersiz ve gereksizdi. Normal şartlarda kontraatak futboluna uygun bir yapısı var ama Maicon normal değil bir süredir. Bu şekilde oynatılmamalı. Bu şekilde oynaması hem takıma hem de taraftar tarafından sevilen oyuncuya zarar verecek. 

    

       Çok soğuk bir havada oynanan maçta Antalyasporlu futbolcular hava durumundan çok etkilenmiş gibi değillerdi. Maçtan önceki birkaç gün Ankara'da konaklanmış ve antrenman yapılmış olması takımı soğuk havaya nispeten alıştırmış olmalı. Yalnız, takımın Ankara'dan maçtan bir gün önce tarifeli uçakla gece yarısı Erzurum'a gelmesi bu seviyede bir maç için kabul edilir değil. Bunu da kulüp yönetiminin bir daha düşüneceğini düşünüyorum. 

 

     Son olarak, Erzurum'da bizleri gördüğü her an hoşgeldiniz deyip bir ihtiyacımız olup olmadığını soran, çokça sohbet ettiğimiz, stadyumda da misafirperverliklerini gösteren Erzurum Halkı ve Erzurumspor taraftarlarına selam olsun.

 

Mutlu haftalar.. 

 

Paylaş
ETİKETLER:
Yok