Antalya
27.11.2018
A
ARŞİV , GÜNCEL
HAYDİ ANTALYA Hedef bin kışlık takım
HAYDİ ANTALYA  Hedef bin kışlık takım

Köy okullarına yardım ulaştıran ve yerli ‘Robin Hood’ olarak anılan Doğan Elden, başlattığı ‘Bir Tutum Umut’ kampanyası ile Adıyaman’daki köy okullarında okuyan 700 çocuğa kitap, kıyafet ve kırtasiye yardımı topluyor. Yardımseverlerden destek bekleyen Elden’in hedefi ‘bin tane kışlık takım’ toplamak

Antalya’da sosyal medya üzerinden oluşturduğu ’Sosyal Sorumluluk Projesi Gönüllüleri’ platformu ile Türkiye’nin dört bir yanındaki köy okullarına ve maddi durumu yetersiz ailelere yardım ulaştıran ve aynı zamanda yerli ‘Robin Hood’ olarak anılan devlet memuru Doğan Elden, başlattığı “Bir Tutum Umut” kampanyası ile Doğu ve Güneydoğu’da köy okullarında okuyan öğrencilere yardım eli uzatmak istiyor.

700 ÇOCUK SENDEN YARDIM BEKLİYOR

Adıyaman’ın Besni Sugözü köyüne bağlı ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören 700 öğrencinin, yüzünü günden güne gösteren çetin kış koşullarına karşı acil ihtiyaçları olduğuna dikkat çeken, Elden, Antalya’dan Adıyaman’a uzanacak gönül köprüsü ile çocukların ihtiyaçlarına cevap vermek istediklerini söyledi. Köy okullarında zor şartlarda yetersiz imkânlara rağmen okuma azmini kaybetmeyen öğrencilere destek olunması gerektiğini belirten Elden, “Çocuklarımızın acil ihtiyaçları var. Öncelikle olabildiğince kitap istiyoruz. Atkı, eldiven, bere, bot, mont gibi kışlık kıyafetlere ihtiyaçları var. Aynı zamanda da kırtasiye malzemesi eksikleri de bulunuyor. Bunların yanında spor malzemeleri, eşofman, spor ayakkabı gibi ve tabi okullarının temizlenmesi için temizlik malzemesi de göndermek istiyoruz” diye konuştu.

250 KİMSESİZ ÇOCUKTAN MEKTUP

Adıyaman’daki çocukların ısınmak ve okumak gibi acil taleplerine cevap vermenin önemine değinen Doğan Elden, bu çocukların ihtiyaçlarına cevap vermek için sivil toplum kuruluşları,  dernekler, belediyeler, kurum ve kuruluşlardan destek alarak imece usulü dayanışma çağrısında bulundu. “Bir Tutam Umut” diyerek yola çıktıklarının altını çizen Elden, şunları söyledi: “Çocuklarımızın yalnızca maddi ihtiyaçlarına dikkat çekmiyoruz. Antalya’da sevgi evlerinde kalan yaklaşık 250 çocuk, Türkiye’nin bir ucundaki arkadaşlarına mektup yazıyor. Onları da teslim edeceğiz. Bu işi çok ucun zamandır yapıyorum. Ve tek derdim çocuklarımızın mutlu olması.”

KARDEŞ OKUL ÇAĞRISI

Projeye destek vermek isteyenler için Lara ve Cumhuriyet Meydanı’nda yardım tırları bulunacağını belirten Elden, bağışların kayıt yapılarak teslim alınacağını bildirdi. Sosyal medya aracılığı ile kendisine de ulaşabileceklerini belirten Elden, en kısa sürede yardımların toplanarak Adıyaman’daki çocuklara gönderileceğini kaydetti. Antalya’da bir kardeş okul da bulmak istediklerini dile getiren Elden, “Oradaki çocuklarımız ile mektup arkadaşlığı yaparak dayanışmayı güçlendirmek ve çocuklar arasındaki iletişimi güçlendirmek istiyoruz. Kentte kardeş okul olmak isteyen okullara çağrıda bulunuyorum” dedi. MÜZEYYEN YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: