Antalya
27.11.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
700 milyon $’lık fuar
700 milyon $’lık fuar

Antalya’da yarın başlayacak 18. Growtech Fuarı için hazırlıklar tamamlandı. Fuar Direktörü Engin Er, 100 ülkeden 85 bin ziyaretçinin beklendiği fuarın 700 milyon Dolar iş hacmine sahip olduğunu açıkladı

 

 

Uluslar arası tarım sektörünü buluşturan Uluslararası Sera, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Ekipmanları Fuarı  (Growtech) Antalya Tarım Fuarı, yarın ANFAŞ’ta başlıyor. Her yıl sektör için 600-700 milyon dolar iş hacmi oluşturan tarımın uluslararası buluşması GrowtechEurasia Antalya Tarım Fuarı 01 Aralık’a kadar Antalya Expo Center’da 50 Bin m2 alanda, ‘Tarım ve Teknolojinin Global Buluşması’ ana temasıyla ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuara, 30’dan fazla ülkeden 800 firma ve marka ile 100’ün üzerinde ülkeden 85 bini aşkın profesyonel ziyaretçi  bekleniyor.

 

TARIM SOHBETLERİ

Fuarı, ‘Tohumculuk’, ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Traktör ve Tarım Makinaları’ ile ‘Hayvancılık’ kategorilerinde düzenleniyor. Growtech Fuar Direktörü Engin Er, “Her yıl sektör için ortalama 600-700 milyon dolar iş hacmi oluşturuyoruz. Bu yıl da odağımıza ihracatı aldık” dedi. Geçtiğimizyıl ilk kez düzenlenen ve büyük ilgi gören Tarım Sohbetleri’nin ikincisi 29 Kasım Perşembe günü Growtech Etkinlik Alanı’nda yapılacak. Etkinlikte Batı Akdeniz İhracatçıları Birliği Başkanı (BAİB) Hakkı Bahar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Eroğlu, Sera Konstrüksiyon, Donanım ve EkipmanÜreticileri ve İhracatçılarıDerneği (SERKONDER) Başkanı Bülent Aytekin, Yüksel Tohum İş Geliştirme Müdürü Ziya Yıldız gibi önemli isimler, sektörün bugünü ve geleceğini konuşacak.

 

TARIM İNOVASYON ÖDÜLLERİ

Fuar kapsamında ATSO işbirliği ile 11. Kez verilecek ATSO Growtech Tarım İnovasyon Ödülleri ile tarım sektöründe faaliyet gösteren özel sektör ve kamu kurumlarına, tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve sektörel farkındalık yaratan yenilikçi ürün ve hizmetlere destek verilecek.

Hasan YAVAŞLAR

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: