Antalya
26.11.2018
A
ARŞİV , GÜNCEL , POLİTİKA
AKP adayı değilim
AKP adayı değilim

Ak Parti’den Muratpaşa Belediye Başkan Adayı olacağı iddia edilen CHP eski Milletvekili Devrim Kök, "Ben CHP'ye 12. maddeden üye olmadım. Benim partinin dışında olmamı isteyenler şunu bilsin ki meydanı size bırakmayacağım" dedi.

 

Ak Parti'nin yaptırdığı düşünülen bir ankette Muratpaşa adaylığı için Devrim Kök'ün ismine de yer verildi. Bu olayın medyaya yansımasının ardından ortalıkta Kök'ün Ak Parti'den aday olacağına yönelik iddialar dolaşmaya başladı. Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Devrim Kök, "Tamamen bilgim dışında olan bu konu, üzülerek söylemeliyim ki CHP'nin içinde siyaset yapan birtakım insanlar tarafından çirkin bir siyasi mücadele yöntemi olarak benimsenmiştir. Bunları partililerime havale ediyorum” dedi.

MEYDANI SİZE BIRAKMAYACAĞIM

Kök açıklamasının devamında, “Ben CHP'ye 12.maddeden üye olmadım. Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı, İl Gençlik Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı, İl Başkanı, iki dönem Milletvekilliği ve PM Üyeliği görevlerini yapmanın onurunu yaşayan ülke genelindeki birkaç kişiden bir tanesiyim. Bana bu saldırıyı yapanlara son sözüm şu; toplumun her kesimi tarafından kabul gören, sevilen bir CHP'li olarak yaşamıma devam edeceğim. Benim partinin dışında olmamı isteyenler şunu bilsin ki meydanı size bırakmayacağım."  Mustafa KOÇ

TAŞ’IN AÇIKLAMALARI

Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Muratpaşa belediye başkanlığı için sosyal demokrat adaylarla görüşüldüğünü açıklamış ve bunun üzerine gözler CHP’de görev yapmış siyasetçilere dönmüştü. Devrim Kök ile birlikte Süleyman Evclimen ismi de gündeme gelmiş fakat İbrahim Ethem Taş, “Evcilmen adayımız değil” açıklamasında bulunmuştu. Bunun üzerine AK Parti Muratpaşa Belediye Başkan adayının Devrim Kök olabileceği kulislerde konuşulmaya başlanmıştı.

  • 12. MADDE- 

    MERKEZ YÖNETİM KURULU KARARI İLE ÜYELİK: Genel Başkanca önerilen kişiler, 

    üyeliğe yazılmasına karar verebilecek. Ancak bu şekilde üyeliğe kabul edilenler üç ay süreyle yalnızca seçilme hakkından yararlanabilecek. Bu durumda başvuru belgeleri, Üye Yazım Bürosu ile ilgili il ve ilçe başkanlıklarına gönderilecek. 
Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: