Antalya
26.11.2018
A
GÜNDEM , GÜNCEL
CHP Büyükşehir adayı 8 Aralık'ta açıklanacak
CHP Büyükşehir adayı 8 Aralık'ta açıklanacak

Antalya Konyalılar Derneği'nin geleneksel Bamya Çorbası toplantısında konuşan CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Büyükşehir adayının 7 - 8 Aralık toplantısındaki Parti Meclisi toplantısında belirleneceğini söyledi. Gazipaşa adayının 2 Aralık'ta düzenlenecek eğilim yoklaması sonucuna göre belirleneceğini belirten Kumbul, diğer ilçe adaylarının belirlenmesi için anket çalışmalarının devam ettiğini bildirdi. "Yerel seçimlere Millet İttifakı ve referandumdaki 'Hayır Cephesi'nin devamı olarak girmek istiyoruz" diyen Kumbul, bu ittifak için CHP, İyi Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi'nin adlarını saydı.

HER AYIN SON CUMARTESİ GÜNÜ

Toplantının açış konuşmasını yapan Antalya Konyalılar Derneği Başkanı Süleyman Üre,  "Her ayın son Cumartesi'sinde bamya çorbası içilen toplantılar yapıyor, beraber kaşık sallıyoruz. Seçim çalışmaları olduğu için bu dönemde siyasetçileri konuk ediyor, onların görüşlerini alıyoruz. Aramızda olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum" dedi.  

İTTİFAK GÖRÜŞMELERİ DEVAM EDİYOR

CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, yerel seçimler için ittifak görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, "16 Nisan'daki referandum sonrasında sistem değişti. Eskiden parlamentoda yeter çoğunluk sağlanamazsa koalisyonlar yapılıyordu. Artık seçimlerden önce ittifaklar yapılıyor. İttifaklarla seçime giriliyor. Her ne kadar resmi bir dayanağı olmasa da genel seçimde olduğu gibi yerel seçime de İyi Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi ile ittifak yaparak girmek istiyoruz" diye konuştu. "Genel başkanlarımız görüştü, genel başkan yardımcılarımız düzeyinde Büyükşehir'lerle ilgili görüşmeler devam ediyor. Büyükşehirlerle ilgili görüşmeler bittikten sonra diğer iller, daha sonra da ilçelerle ilgili görüşmemelerimiz olacak" diyen Ahmet Kumbul, "Yerel seçimlere Millet İttifakı ve referandumdaki 'Hayır Cephesi'nin devamı olarak girmek istiyoruz. Genel başkanlarımız ve genel merkez yönetimlerimiz arasında bu görüşmeler devam ediyor. İyi Parti İl Başkanımız Ahmet Aydın dün Ankara'dan geldi. Ben de bu konularla ilgili Ankara'daydım. Seçimlere beraber katılacağımızı düşünüyorum. Parti genel merkezlerimiz de her türlü fedakârlığa hazır" ifadelerini kullandı.

PARTİ MECLİSİ 7 - 8 ARALIK'TA

30 Kasım'da Parti Meclisi toplantımız vardı. Burada Büyükşehir adayımızın belirleneceğini bekliyorduk. Fakat bazı il ve ilçelerimizde 2 Aralık'ta yapılacak eğilim yoklamaları ve ittifak görüşmeleri nedeniyle Parti Meclisi toplantımız 7 Aralık'a ertelendi. Bir aksilik olmazsa 7 - 8 Aralık'ta yapılacak Parti Meclisi toplantımızda Antalya Büyükşehir adayımız belli olacak. Bazı ilçe belediye başkan adaylarımız da belli olabilir, ama ittifaklar konusu netleşmeden ilçe adaylarımızı belirlemeyi düşünmüyoruz" diyen Kumbul, şunları söyledi: " Büyükşehir Belediyesi için anketlerde Çetin Osman Budak, Muhittin Böcek, Ümit Uysal, Mustafa Akaydın ve Arif Bulut yarışıyor. Şu ana kadar iki anketimiz tamamlandı. Son bir anket yapılıyor. Parti Meclisi toplantısından önce onun da sonuçlarını almış olacağız. Gazipaşa'da 2 Aralık'ta eğilim yoklaması yapacağız. Sandık koyacak, 'Hangi arkadaşımız Gazipaşa'yı daha iyi yönetebilir?' diyeceğiz. Oradan çıkan eğilim doğrultusunda ilk Parti Meclisi toplantımızda Gazipaşa adayımız açıklanabilir.  Gazipaşa dışındaki ilçelerimiz için de anket çalışmaları devam ediyor. Anket sonuçları bizim için önemli. Zira, parti üyelerimizin tercih ettiği adayları belirlemeye çalışıyoruz."  Mustafa KOÇ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ UNUTULMADI

CHP Parti Meclisi Üyesi Antalya Milletvekili Çektin Osman Budak, CHP İl Başkanı Kumbul, İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın, Konyalılar Derneği Başkanı Süleyman Üre, yaptıkları konuşmalarda Öğretmenler Günü'nü kutladılar. Toplantı sonunda Konyalılar Derneği Yönetimi adına Başkan Süleyman Üre, Çetin Osman Budak'a plaket hediye etti.  Mustafa KOÇ

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: