Antalya
23.11.2018
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Kamu yararı mı, yandaş çıkar mı?
 Kamu yararı mı, yandaş çıkar mı?

Aksu’daki ormanlık alanının bir firmaya çok daha düşük bedelle ihale edilmesine tepki gösteren CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, “Bu ihaleye tek bir firmanın girmiş olması, ihalede kamu yararının değil, yandaş çıkarının gözetilmiş olduğunu gösteriyor” dedi

 

Aksu Belediyesi tarafından, içinde birçok işletmenin bulunduğu 450 bin metrekarelik ormanlık alan, metrekaresi yıllık 1 TL 15 kuruştan bir şirkete 25 yıllığına ihale edildi. İhaleyi alan firmanın Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile yakınlığından bahseden CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, alanın yandaş firmaya peşkeş çekildiğini kaydetti.

PEŞKEŞ ÇEKİLMİŞTİR

Kumbul, “Metrekaresi yıllık 1 TL 15 kuruştan ihale edilen, havaalanı karşısından başlayıp bir sınırı Antalya-Alanya yoluna kadar uzan bu alan, sudan ucuz fiyata yandaş firmaya peşkeş çekilmiştir.  Antalya’nın en değerli alanlarından biri olan bu ormanlık alanın, Konyaaltı sahil işletme ihalesini de alan ortaklardan birine ihale edilmesi, kafalarda birçok soru işareti yarattı. Konyaaltı sahil işletme ihalesine de tek firmanın girdiğini hatırlatalım” ifadelerini kullandı.

KAŞ, KAÇAK YAPI CENNETİ

Aynı zamanda doğa ve turizmin başkenti olan Kaş’ın imar barışı adı altına kaçak yapı cenneti haline geldiğini vurgulayan Başkan Kumbul, “İmar barışı adı altında yapılan düzenlemeden sonra Karadeniz yaylalarında artan kaçak yapılaşma furyası, Akdeniz'e de sıçradı. Kaş ilçesine bağlı Kalkan, İslamlar ve Üzümlü mahallelerinde imar barışı sonrası yaklaşık 500 villanın inşa edildiği belirtiliyor. Kaş, imar barışı uygulaması ile birlikte kaçak yapılarla anılan bir yer olmuştur. Bu durum, AKP’li Kaş Belediyesi’nin denetimsizliğinin bir sonucudur” şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

 

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: