Antalya
22.11.2018
A
GÜNCEL , GÜNCEL
Yeni dönemde iki liman daha
Yeni dönemde iki liman daha

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Deniz Ticaret Odası’nın (DTO) kasım ayı meclis toplantısının konuğu oldu. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çetin ve meclis üyelerinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Menderes Türel, yaklaşan yerel seçimler öncesi hizmetlerini ve vaatlerini anlattı.

YAT LİMANINA İKİNCİ ASANSÖR

Projeye karşı olan eşgüdüm kurulu içerisinde yer alan bir başkanın eşini de yanına alarak Konyaltı Sahili’nde gezdiğini işaret eden Türel,  “Halka kapalı mı, gidip görüyorsunuz. O protestoları düzenleyen bir eşgüdüm kurulu başrollerde. Onun başkanlarından bir tanesi eşiyle Konyaaltı Sahili’nde çay içiyordu. Yakalandın abi dedim. Sahili beğendiğini söyledi. Yaptığımız projelerin hepsi iş ve aş projesi” dedi.  Siyasi çekişmelerin kente yapılacak hizmetleri engellememesi gerektiğini ifade eden Türel,  seçim arifesinde siyasetin değil projelerin yarışması gerektiğini ifade etti. Türel, yerel seçimlerde kazanma durumunda yapacağı projelerden de bahsetti. Kaleiçi’ne inişi kolaylaştıran asansörü işaret ederek, “Kık merdivenin hemen yanına bir asansör  daha yapacağız” dedi.

ACISU- AKSU-KOPAK ÇAYLARINA LİMAN

Büyükşehir Belediyesi olarak Kurvaziyer Liman başta olmak üzere hayata geçirdikleri projeler ile Antalya’yı denize barışık bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Menderes Türel, şunları söyledi:  “2019’da büyük limandan başlayıp bir yay çizerek Lara- Kundu’ya kadar metro projesini hayata geçireceğiz.  Bir dahaki dönem Acısu- Aksu-Kopak çaylarının içerisine yat limanı yapacağız. Antalyalı halkına hizmet edecek belediye tarafından işletilerek maliyet minimum düzeyde tutulacak iki yat limanı daha yapacağız. Toplamda 4 yat limanı olacak” dedi. Müzeyyen YÜCE

Paylaş
ETİKETLER:
2018
YAZAR: